Devletin Zirvesi Şalpazarılı çifti ağırladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

cumhur22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir ilke daha imza atarak Beştepe’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir halk resepsiyonu verdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 81 ilden gelen vatandaşları ağırladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’dan davet ettiği vatandaşlar arasında Şalpazarı’ndan da Kazım Taşkın ve eşi Ayşe Taşkın da bulunuyordu. Kazım Taşkın ve eşi, Trabzon Valiliği’nin talimatı üzerine Şalpazarı Kaymakamlığı’nca sabah saatlerinde Geyikli Mahallesi’ndeki evinden alınarak Trabzon Havaalanı’na götürüldü. Yaşlı çift uçakla Ankara’ya giderek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki ‘Halk Resepsiyonu’na katıldı.

Cumhurbaşkanı ve eşi Emine Erdoğan ile başbaşa yaklaşık 15 dakika görüşen Taşkın çifti, yine aynı gün akşam uçağı ile Trabzon’a döndü. Kazım Taşkın ve eşini Kaymakam Cafer Sönmez makam aracı ile Havalanından aldırarak Geyikli’ye ulaştırdı.

cumhur4

Sis Dağı’nda otel işletmeciliği ve çaycılık yapan 87 yaşındaki Kazım Taşkın ile 90 yaşındaki Ayşe Taşkın, Cumhurbaşkanı ile görüşmekten dolayı son derece mutlu olduklarını söylediler. 7 çocuk sahibi çift, “Allah Cumhurbaşkanımızın tuttuğunu altın etsin. Ne güzel bir bina yapılmış. Ona dua ettik” dediler.

Cumhurbaşkanı’nın daha önce Geyikli’ye bir kaç defa geldiğini ve kendisini görünce hemen tanıdığını anlatan Kazım Taşkın şunları söyledi:

“Bana ne haber yaylacı dedi. Beni tanıdı. Hasta hasta buraya kadar geldiniz. Size teşekkür ediyorum dedi”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir