Şehit Polis Memuru Soner Yıldırım, Tonya’da son yolculuğuna uğurlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

şehit-cenazesi

Şırnak’ta uygulama yapan polis ekibine teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit edilen polis memuru Soner Yıldırım, bugün memleketi Trabzon’un Tonya İlçesi son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit polis Yıldırım için İskenderli Mahallesinde bulunan Merkez Camiinde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine şehidin ailesinin yanı sıra, TBMM Başkan Vekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu Trabzon Valisi A. Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu ile Adnan Günnar,   Emniyet Müdürü Murat Köksal ile binlerce vatandaş katıldı.

Şehit Polis Memurunun öz geçmişinin okunduğu cenazeni namazını Trabzon İl Müftü Vekili Ahmet Tokdemir, “Allah yolunda canını feda eden Müslümana şehit denir. Şehitlik büyük bir derecedir. Ona bu adın verilmesinin sebebi cennetlik olduğuna şahitlik edilmiş olması. Veya şehidin rabbin huzurunda yaşıyor olunmasındandır” dedi. Şehit Polis memuru Yıldırım’ın Türk Bayrağına sarılı naaşı cenaze namazının ardından silah arkadaşları omuzlayarak toprağa verileceği mahalle mezarlığına getirildi. Şehit Polis memuru Yıldırım, burada dualarla toprağa verildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 15 Eylül 2015, 13:04

    Hayat bir çiçek gibi açıp sonra soIarken zaman su gibi akıp gidiyor ve o acıIı gün geIdiğinde üzüntüIer hakim geIiyor.Sehit kardesim Soner ‘ e AIIahtan rahmet ailesi ve sevdiklerine sabırIar diIerim.Mekanı cennet günahIarı af ola..
    Uzumozu Koyunden
    Yuksek Endustri Muhendisi
    Murat YILMAZ