Doktor, öğretmen, mühendis ve eczacı adayları, Doğancı öğrencilerini sevindirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IMG_9593

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi Gönüllülük Kulübü üyeleri, hem eğitici hem de eğlenceli faaliyetler yapmak için Şalpazarı Doğancı Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. 

IMG_9722

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, iki yıldır süren ‘Mesleğimi Öğreniyorum’ projesi kapsamında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi ile Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde öğrenim gören gönüllü gençlerin, köy okulundaki öğrencilere bölümlerini tanıtarak meslek seçimleri konusunda bilgi verdiklerini söyledi. İl Müdürü Öztürk, çocukların bir yandan oyun oynayıp bol bol eğlenirken, doktor, eczacı ve mühendis adaylarının anlattıkları bilgilerle kendi haklarını da öğrenme fırsatı bulduklarını kaydetti.

IMG_9652 IMG_9649IMG_9571

Çocuklara mesleki anlamda da temel bilgileri aktaran gençler, Gençlik Ve Spor Bakanlığının yaptığı ‘Genç Dönüşüm’ projesi kapsamında 12 Mart’ta yapılan YGS sonrası toplanan kalem setlerinin yanında başka küçük hediyelerle de miniklerin gönlünü aldılar, ‘Çocuk Hakları Sek Sek Oyunu’ oynadılar. KTÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünde okuyan gönüllü gençler ise Anaokulundaki öğrencilere boya setleri, boyama kitapları ve oyuncaklar hediye ettiler.

IMG_9562 IMG_9593i

Doğancı İlk ve Ortaokulu ziyaretine Trabzon Gençlik Merkezi çalışanları ve gönüllülerinin yanı sıra Şalpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban da katıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir