• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Şalpazarı İmam Hatipliler Derneği eğitimle ilgili önemli bir konferans gerçekleştirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı İmam Hatipliler Derneği 15 Eylül 2019 Pazar akşamı Cinkaya Düğün Salonu’nda düzenlediği, “Eğitimde Hedefli Öğrenim” konulu konferansta konuşmacılar önemli açıklamalarda bulundular.

Trabzonspor ile Gençlerbirliği maçının oynanacağı saate denk gelen konferansta ilk konuşmayı Ankara’nın Altındağ İlçesi Müftülüğü görevinden kısa bir süre önce Burdur İl Müftülüğü görevine atanan Enver Türkmen yaptı. Müftü Türkmen konuşmasına, “Bu akşamki maçı izlemeyi değil de bizi dinlemeyi seçtiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum” diyerek başladı.

Halen Altındağ İlçe Müftülüğü görevini sürdürdüğünü ve Burdur’daki yeni görevine Ekim ayı içinde başlayacağını ifade eden Müftü Enver Türkmen konuşmasında, İslam’da eğitimin önemine değindi. Daha sonra mikrofonu alan Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Kara da konuşmasına yine Müftü Türkmen gibi, Trabzonspor – Gençlerbirliği karşılaşmasını izlemek yerine kendilerini dinlemeye gelenlere teşekkür ederek başladı. Oldukça uzun ve bir o kadar da önemli bir konuşma yapan Doç. Dr. Kara, yaşadığı çocukluk yıllarından kesitler sunarak çocukların eğitiminde ailelere çok önemli görevler düştüğünü kaydetti.

Konferansın son konuşmacısı ise Enerji Bakanlığı Nükleer Düzenleme Kurulu İkinci Başkanı Necati Yamaç oldu. Eğitim hayatından başlayarak bugünkü görevine kadar kendisini tanıtan Nükleer Düzenleme Kurulu İkinci Başkanı Yamaç, “Şalpazarı’ndan neden Nobel ödüllü bir Aziz Sancar çıkmasın? Hedeflerimizi mutlaka çok yüksek tutmalıyız. Bunun için de öğrenci kardeşlerime çok kitap okumalarını ve kendilerini biraz sıkarak düzenli çalışmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Nükleer Düzenleme Kurulu İkinci Başkanı Necati Yamaç ve diğer konuşmacılar böylesine önemli bir konuda düzenledikleri konferansta kendilerini bir araya getiren Şalpazarı İmam Hatipliler Derneği Yöneticilerine teşekkür ettiler.

Konferansın sonunda Şalpazarı Belediye Başkan Yrd. Faruk Beldüz, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Şalpazarı İmam hatipliler Derneği Başkanı Murat Ayaz, Şalpazarı İmam Hatip Lisesi Müdürü Kemal Türkmen ve Trabzon İl Müftülüğü Şube Md. Osman Küçük, konferansın sponsorlarına birer teşekkür plaketi verdiler.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir