E-TWİNNİNG PROJESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi e-Twinning Kulübü danışman öğretmeni ve aynı zamanda İngilizce Öğretmeni Aynur Korkmaz ve öğrencilerinin katıldığı, okul olarak kurucu üyeliğini üstlendiği “Learning vocabulary through snapwords and web 2.0 tools” adlı  e-Twinning projesi kapsamında 01.10.2018 tarihinden itibaren çeşitli çalışmalar yapıyor.

Bugüne kadar çeşitli etkinliklerde yer alan öğrenciler aynı zamanda web 2.0 araçları ile de tanışmış oldular. Projenin başlangıcı olan Ekim ayı için öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalar arasında logo hazırlamak, logo oylamasını hazırlamak ve oylamaya katılmak, linoit ve bitmoji gibi araçların kullanımını öğrenmek ve hedef dilde kendini tanıtmak gibi etkinlikler yer aldı. Kasım ayı etkinlikleri zihin haritaları hazırlamak ve konuşan kelimeler (snapwords) oluşturmaktı.

Aralık ayı için ise wordart web 2.0 aracını kullanarak kendi çalışma kağıtlarını kendileri hazırladılar. Projenin amacı olarak öğrencilerde dil gelişimini desteklemenin yanı sıra teknolojiyi derse entegre ederek teknolojinin bilinçli kullanımı arttırmak hedeflendi. Proje ile birlikte öğrencilerin eğlenerek öğrendiği bir ortam oluşturulurken öğrenciler de göstermiş oldukları üstün gayretleri ile proje kurucularını ve üyelerini umutlandırdı. 20.01.2019 tarihinde sonlandırılan projenin ilerleyen akademik yıllar için örnek teşkil etmesi umut ediliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir