Kaymakam Murat Beşikci ÇPAL Kariyer Günleri’ne katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Çok Programlı Anadolu Lisesi kamu ve özel sektörde mesleğinin zirvesindekileri öğrencilerle buluşturmak amacıyla başlattığı, “Kariyer Günleri” programında ilk olarak Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci‘yi öğrencilerle buluşturdu.

Şalpazarı Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen söyleşide Kaymakam Murat Beşikci öğrencilere hayat hikayesinden ve yetişme tarzından bahsederek, sorumluluk sahibi, azimli ve gayretli olmanın yanında, insanlarla diyalog içinde olmanın, akrabalık bağlarına özen göstermenin ve insani ilişkilerin önemine değindi.

 

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Kaymakam Murat Beşikci,  bir öğrencinin “Mesleğinizin zor ve kolay yanları nelerdir?” sorusuna cevaben;  “7 gün 24 saat esasına göre çalışmanın, sosyal hayattan feragat etmenin zor, ama insanların dertlerini dinlemenin ve onların derdine çare olmanın da mesleğin en mutlu edici yanı” olduğunu ifade etti. Program öğretmen ve öğrencilerle çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

Kaymakam Murat Beşikci’nin ÇPAL’deki söyleşisini İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz ve Okul Müdürü Kemal Türkmen‘in yanı sıra öğretmenler de izledi.

Şalpazarı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğü Her hafta Perşembe günleri bir konukla öğrencileri buluşturmaya bilgi ve deneyim paylaşımı yapmaya devam edecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir