Bayraktar’dan Bıçakçıoğlu’na cevap: Pek hoş olmadı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

muzaffer bayraktar konustu

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu‘nun Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 14 Şubat 2017 Salı günkü oturumunda, “Nüfus göçü” ile ilgili yaptığı konuşma gündeme bomba gibi düşmüştü. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız suskunluğunu korurken, Bıçakçıoğlu‘na cevap AK Partili Meclis Üyesi Muzaffer Bayraktar‘dan geldi.

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Muzaffer Bayraktar, Bıçakçıoğlu‘nun konuşmasını, “Üstü kapalı tehdit” olarak nitelendirdi ve bunun hiç hoş olmadığını söyledi. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu‘ndan sonra söz isteyen Meclis Üyesi Muzaffer Bayraktar yaptığı konuşmada, Beşikdüzü ile Şalpazarı’nın komşu olduğunu ifade ederek, “Bu komşuluğu güzellikler içinde sürdürmek istiyoruz” dedi.

bayraktar

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Bayraktar‘ın konuşması şöyle:

“Değerli Meclis Üyesi arkadaşlarım. Hepinize saygılarımı sunuyorum. Beşikdüzü Belediye Başkanımızın az önceki konuşması dolayısıyla cevap vermek zorunda kaldım. En fazla nüfusu artan ilçeler üzerinde dururken, Şalpazarı’ndan sayı verdiler. Anladığım kadarıyla nüfusunu  alanların içinde Şalpazarlılar da söz konusu gibi geldi bana. Yanlışım varsa başkanım düzeltsin.

bayraktar-muzaffer

Beşikdüzü’nü kalkındırdık

Biz 1962 yılından beri Beşikdüzü Ortaokulu, Öğretmen Okulu’nda eğitim-öğretim gördük. Şalpazarı’nda o dönem ortaokul yoktu. Lise de yoktu. Biz tereyağımızı kabak çekirdeğimizi, yumurtamızı Beşikdüzü esnaflarına verdik. Onların evlerinde kirada oturduk. Hayli ekonomik yönden katkılarımız oldu. Bildiğim kadarıyla 3-4 bin kişi Şalpazarılı Beşikdüzü’nde ikamet etmekte. Bu üstü kapalı tehdit pek hoş olmadı. Bu şekildeki bir davranış ilerde Şalpazarı da düşünür böyle bir yaptırım olursa. Güzel olmaz. Bizim komşuluğumuz gayet güzel. Bu komşuluğu bu güzellikler içinde sürdürmek istiyoruz. Teşekkür ederim.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 18 Şubat 2017, 09:40

    Merhabalar, Kasabanın Şerifi kafasının içindekileri kıvırmadan söylemiş.Çünkü haklı..Onu zamanında meclise sokan, ardından şerifliğe getirenlerin ön safında Ağasarlılar var.Karşılığında ne aldılar..Hiçbir şey..Neredeyse sayın Bayraktar özür dileyecek nüfusumuzu köye aldık diye…Yıllardır bazıları Ağasarlıları ,dağlı,yukarılı,saf,köylü ,yolunacak kaz gibi gördüler..Yıllardır karşılıklı ticaret yapıldı.Kim para kazandı?Beşikdüzü…Şimdi yapılması gereken bu Aralık ayında Beşildüzün’deki kalan nüfusu da Şalpazarı’na almak.Bu arada Turgay Bey ilk haberi verişiniz sanki Şalpazarlılar suç işlemiş gibi yansıtılıyor.Genellikle bu tür haberlere yorum katarken burada yorumunuzu göremedik.Bir belediye başkanı bir ilçe halkını aşağılıyor bazılarında tık yok..Belediye başkanlarının partisi karşılıklı değişik olsaydı kesin bir yorumunuz gelirdi.Burada amaç Şalpazarı’na üçbeş kuruş fazla ödenek gelsin…Şerif önce Beşikdüzü’nün son yıllardaki nüfus kaybının hesabını yapsın….