Sayvançatak, Çamlıca ve Sütpınar’da sel tahribatı gideriliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda 20 Haziran 2019 Perşembe günü yağan şiddetli yağmur Sayvançatak (Dip), Çamlıca ve Sütpınar’da sele dönüşerek taşkın ve heyelanlara yol açmıştı. Sel sularının tahrip ettiği mahalle yolları Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makinalarıyla yapılan yoğun bir çalışma sonucu ulaşıma elverişli hale getirildi.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, geçen ay yaşadıkları sel felaketinden sonra Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin, selin yaralarının sarılması için her türlü imkanlarını seferber ettiklerini belirterek, “Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu‘na ve Başkan Vekili hemşehrimiz Atilla Ataman‘a teşekkür ediyoruz” dedi.

Halen Sayvançatak Dip bölgesi ve çevresinde sel tahribatının giderilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Kadırga ve Alaca yayla yollarının tesfiyesinin de Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yapıldığını kaydetti.  AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk daha sonra şu açıklamalarda bulundu:

“Şıhkıranı – Erikbeli yayla yolunun alt yapı çalışmaları hemen hemen tamamlandı. Karayolları burayı asfaltlamak için teknik çalışmalarını sürdürüyor.  Sayvançatak – Karakısrak yolunda tesfiye ve bakım çalışmaları devam ediyor. Çok yakında da Üzümözü – Ağakonağı – İnişdibi yolunun tesfiye ve bakım çalışmalarını başlatacağız”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir