İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Ekrem İmamoğlu yine kazandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart 2019 Pazar günü yapılan seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Millet İttifakı’nın CHP Adayı Trabzonlu hemşehrimiz Ekrem İmamoğlu, mazbatası YSK tarafından iptal edilerek bugün yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini resmi olmayan sonuçlara göre yaklaşık 800 bin oy farkıyla yeniden kazandı.

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimleri için oyunu, 31 Mart’ta olduğu gibi yine Beylikdüzü’ndeki Haldun Taner İlkokulu’nda ve yine 1382 numaralı sandıkta, eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ile birlikte kullandı. Vatandaşlar, oy verme işlemi öncesinde ve sonrasında İmamoğlu ve ailesine yoğun ilgi gösterdi. Onlarca kameraman ve foto muhabiri, İmamoğlu ve ailesinin birlikte oy atma anını görüntüleyebilmek için birbirleriyle yarıştı.

Seçimi kazandıktan sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, “Saatleri durdurabilirsiniz ama zamanı durduramazsınız. İstanbul, adaletten ve demokrasiden yana tercihini yapmıştır. Şimdi, bu şehirde yaşayan 16 milyon vatandaş için hep birlikte canla başla çalışma zamanı. Her şey çok güzel olacak” dedi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir mesaj yayınlayarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın mesajı şöyle: “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul’umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu‘nu tebrik ediyorum.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir