AK Parti Şalpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Şalpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Partinin İlçe binasında; Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Alp ve Murat Zeki Solak,  Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Beşikdüzü İlçe Başkanı Harun Demirci, Trabzon BB Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz’ın ve Teşkilat mensuplarının katılımıyla yapıldı.

ak-parti-saygi

Toplantının Divan Başkanlığı’na Geyikli eski Belediye Başkanı Muzaffer Türkmen getirildi. Türkmen herkesi Şehitlerimiz için saygı duruşuna davet etti. Ardından İstiklal Marşımız okundu.

balta

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara sözlerine Ankara’da yaşanan terör olayını kınayarak başladı. Topkara, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi. Başkan Topkara ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya  DİSK Genel Kurulu’nda yapılan sözlü saldırıyı da kınadı. Doğancı Mahallesi’nde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Halit Karagöl’e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta da, “CHP Milletvekili geliyor Trabzon’da Vali’ye hakaret ediyor” diyerek isim vermeden Milletvekili Av. Haluk Pekşen’e çattı. Milletvekili Balta şöyle devam etti:

Trabzonlu’ya Vali’ye hakaret yakışmaz

“Bunların tarzı bu, anlayışı bu. Devletin Valisine hakaret ediyor, makamına hakaret ediyor. Çapsız diyor. Trabzon’da hiç bir şey yapılmadığından bahsediyor. Trabzon’a bir turist gibi gelip-giden insan, Trabzon’un sıkıntılarından haberi olmaz. Beşikdüzü’nün sıkıntılarından haberi olmaz. Şalpazarı’nda ne yapıldığından haberi olmaz. Tonya’da, Of’ta, Çaykara’da, Trabzon merkezde ne yapıldığından haberi olmaz. Yeşil Yola karşı çıkar, yola karşı çıkar, enerji santrallerine karşı çıkarlar, yeraltı zenginliklerinin çıkarılmasına karşı çıkarlar. 3’üncü boğaz köprüsünün yapılmasına karşı çıkarlar. Tüp geçite karşı çıkarlar. 3’üncü hava alanına karşı çıkarlar. Ama o imkanlardan kendileri rahatlıkla faydalanırlar. Ey Cumhuriyet Halk Partisini temsil eden insanlar siz Trabzon’a ne yaptınız? Taş üstüne taş koydunuz mu?”

Trabzon’a onlar ne yaptılar ?

“Biz Trabzon’a bir çok hizmet yaptık ve halen de yapıyoruz. Gelsinler Beşikdüzü’nde cezaevine baksınlar. 1 ay sonra Beşikdüzü’nde Beşikdağı’na yapılacak teleferiği görsünler. Öğrenci yurtlarına,oOkullara, hastanelere, sahil yoluna, Kanuni Bulvarı’na baksınlar. 2009’dan önce Trabzon Belediyesi onların elindeydi. Trabzon’da ne hizmetler bıraktılar bunları sormak isterdim. 2007 yılından beri o çevreyi çok seven insanlar, değil Trabzon merkezde, köylerde ve yaylalarda çöp toplamaya başladık. Haliç onların zamanında pislik içindeydi. İstanbul çöp dağlarının patladığı bir şehirdi. Dikdatör dedikleri ve sürekli hakaretler ettikleri o Sayın Cumhurbaşkanımız, Belediye Başkanlığı döneminde,  o pislik içindeki İstanbul’u dünyanın en güzel şehri haline getirdi.”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir