Şalpazarı Belediyesi araç parkına törenle yeni bir araç daha kattı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSC_0699

Şalpazarı Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe edilen 13 tonluk yeni çöp kamyonunun araç parkına katılması nedeniyle çarşı ortasında bir tören düzenledi. Törende konuşan Belediye Başkanı Refik Kurukız, “Bugün burada, göreve gelmeden önce söz verdiğimiz gibi belediye bütçesinden tek kuruş harcamadan belediyemize kazandırdığımız araçların tanıtımını yapıyoruz” diyerek, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti.

kamyonDSC_0650

Şalpazarı Belediye Başkanı Kurukız şöyle konuştu:

“Belediyemizin kaynakları ve bütçesi belli. Araca gerece para vermeden belediyemize araçlar kazandıracağız demiştik. Bu anlamda başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere,  Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye, Başbakanımız Binali Yıldırım’a İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, başta Salih Cora ve Muhammet Balta olmak üzere tüm Trabzon milletvekillerimize, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri İbrahim Azak’a teşekkür ediyorum. Ayrıca Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye Belediyemize kazandırmış olduğu greyder için, medarı iftiharımız şehzadeler şehri Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen’e belediyemize kazandırmış olduğu bir tane kamyon ve cenaze aracı için, Sancaktepe Belediye Başkanımız İsmail Erdem ve Başkan Yardımcımız Rıfkı Bektaş’a Belediyemize kazandırmış olduğu 1 adet Doblo  araç için, Türkiye Belediyeler Birliği’nden hibe yoluyla almış olduğumuz 1 adet kamyon ve 1 adet kazıcı yükleyici için Türkiye Belediyeler Birliğimize teşekkür ediyorum. Ayrıca Tuzla Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Çabuk’a Belediyemize vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Son olarak da bugün belediyemize kazandırmış olduğumuz 13 tonluk yeni çöp kamyonu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ve bu aracın alınmasında bize yardımcı olan Milletvekilimiz Muhammet Balta’ya teşekkür ediyorum. İnşallah kısa bir zamanda belediyemize 1 adet de kepçe kazandıracağız”

DSC_0680

Araç törenine Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Jandarma Komutanı Serdar Ceylan, Emniyet Amiri Sezer Turan, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin,  Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, daire amirleri, diğer bazı siyasi parti temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

DSC_0677

Törenin ardından Belediye Meclisi Üyesi Ahmet Kıran tarafından dua edildi. Tören alanına getirilen bir koyun da kurban edilmek üzere Sütpınar Kur’an Kursu’na gönderildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir