E. J. Astsb. Kd. Bşçvş. Mustafa Balta Geyikli’de son yolculuğuna uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da bir süredir kanser teşhisiyle tedavi gördüğü Şehir Hastanesi’nde dün 52 yaşında hayata veda eden 3 evlat babası Emekli Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Mustafa Balta‘nın cenazesi bugün Geyikli Mahallesi’nde kılınan cenaze namazı sonrası askeri törenle toprağa verildi.

E. J. Astsb. Kd. Bşçvş. Mustafa Balta’nın Türk Bayrağı’na sarılı cenazesi Şalpazarı Belediyesi’ne ait cenaze arabasıyla Geyikli Mahallesi Gültepe’deki eski lise bahçesine getirildi. Şalpazarı’nda yıllar önce esnaflık yapan Geyikli Belde Belediyesi eski Meclis Üyesi Ali Balta ve eşi Fatma, genç yaşta hayatını kaybeden evlatlarının tabutu başından bir an olsun ayrılmadılar. Emekli Askerin eşi, çocukları ve silah arkadaşları da göz yaşlarına hakim olamadılar.

E. J. Astsb. Kd. Bşçvş. Mustafa Balta’nın cenaze namazı, Geyikli Mahallesi Gültepe Camii’ndeki öğle namazının ardından Şalpazarı İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu tarafından kıldırıldı. Cenaze namazında Emekli Askerin ailesi, yakınları ve silah arkadaşlarıyla; Şalpazarı Belediye Başkan V. Gazi Erdal Kumaş, İlçe J. K. Mustafa Karakuş, Şalpazarı Belediye Başkan Yrd. Mustafa Özendi, CHP Şalpazarı İlçe Başkanı Erdoğan Kıran,  MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin,  İYİ Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Kasap, Ortahisar Belediyesi Bşk. V. Ahmet Yüksel Gülay, İYİ Parti Trabzon İl Bşk. Yrd. Hasan Karabayır ve daha yüzlerce kişi saf tuttu. Cenazeye Fidanbaşı Mahallesi’nden de çok sayıda vatandaşın katılması dikkati çekti. Emekli Askerin amca oğlu Emekli İmam Hatip Temel Balta da dua yaptırdı.

E. J. Astsb. Kd. Bşçvş. Mustafa Balta‘nın cenazesi kılınan cenaze namazından sonra askerler tarafından cenaze arabasına konuldu. Cenaze Konakyanı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Merhum E. J. Astsb. Kd. Bşçvş. Mustafa Balta‘ya Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve silah arkadaşlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir