Belediye Başkanı Refik Kurukız, müzik eğlence programında gündemi değerlendirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

borclanma

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Yardımcısı Hasan Karabayır ile bu akşam Mavi Karadeniz’de Rota Karadeniz adlı müzik eğlence programına konuk oldu. Başkan Kurukız Programın müzik bölümlerinin aralarında Sunucu Tosun Paşa‘nın gündemdeki konularla ilgili yüzeysel sorularına kafa karıştırıcı cevaplar verdi.

refik kemence

Programda AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk‘la ilgili bir soruya, “Zeki Çabuk‘la Belediye Meclisi üyesi olduğu dönemde çok uyumlu çalıştık. İlçe Başkanı olduktan sonra da Ankara’da, Salih Cora Vekilimizle birlikte bütün Bakanlıkları dolaştık, hizmet talep ettik. Kendisi zaten önceden Meclis Üyeliği yaptığı için Şalpazarı’nın bütün sorunlarını biliyor. MHP İlçe Başkanımız Ömer Özdin  diğer CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran ile birlikte uyum içinde çalışıyoruz” diyen Başkan Kurukız‘ın, İYİ Parti’ye göç eden arkadaşlarından bahsetmemesi ise dikkati çekti.

Murat Topkara, Şalpazarı'na Meslek Yüksek Okulu açılması talebini 2 yıl önce Ankara'da Bakan Soylu'ya ileterek AK Parti'nin seçim kitapçığına sokturmuştu
Murat Topkara, Şalpazarı’na Meslek Yüksek Okulu açılması talebini 2 yıl önce Ankara’da Bakan Soylu’ya ileterek AK Parti’nin seçim kitapçığına sokturmuştu

Belediye Başkanı Refik Kurukız, “Şalpazarı Belediyesi’nin borcu nekadar ?” şeklindeki bir soruya ise cevap vermek yerine, İktidar Partisi’nin hayata geçirdiği ve gerçekleşme aşamasında olan bazı hizmetleri kendi hizmetleriymiş gibi sıralamaktan geri kalmadı.

Sunucu Ertuğrul Yayla‘nın, “Başkanım bir de borçlanma konusu vardı” şeklindeki ifadesi üzerine de; “Ben siyasi anlamda risk alırım, Devletimin tüm imkanlarını Şalpazarılılar’ın emrine amade ederim. Bu anlamda da borçlanmaysa borçlanırım. Hiç sıkıntım yok, kuşkum yok” dedi.

“İlçem için, ülkem için elimi değil taşın altına, gövdemi başımı taşın altına koyarım” diyen Belediye Başkanı Refik Kurukız, “Zeytin Dalı Operasyonu” nda bu Ülke için Şehit olan Astsubay Musa Özalkan‘ı da rahmetle anmayı ihmal etmedi. Ağasar Deresi Islahı, İlçe Stadyumu, Hükümet Konağı gibi yatırımlardan bahseden Başkan Kurukız, bunları kendi hizmetleriymiş gibi aktarmaya çalıştı.

Yüksekokul’a sahip çıktı !

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, 16 Nisan 2017 Referandumu öncesinde miting için Şalpazarı’na gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun otobüsüne çıktığını ve burada, “Sayın Bakanım sizin adınıza burada Şalpazarılılar’a yüksekokul sözü vermek istiyorum, ne dersiniz diye sordum. Bakanımız da tamam verebilirsin” dedi ve muhalefet Belediyesi olmamıza rağmen Şalpazarı’na Yüksekokulun açılmasını onaylandı” diyerek Şalpazarı’na açılacak olan Yüksekokula yine sahip çıktı.

Oysa AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara göreve geldikten sonra başta Meslek Yüksekokulu açılması, Şıhkıranı –  Erikbeli Kadırga Yayla yolunun yapılması, İlçe Stadı, Ağasar Deresi Islahı, Hükümet Konağı olmak üzere Geyiklli Sağlık Evi, Gölet Projeleri gibi taleplerle 2016 Nisan ve Haziran aylarında Ankara’ya giderek o tarihlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Süleyman Soylu‘nun kapısını çalmıştı. Murat Topkara‘nın bütün taleplerini olumlu karşılayan ve hepsinin yapılacağı sözünü veren Bakan Soylu zaman içinde Topkara‘nın Şalpazarı için tüm taleplerinin yerine getirilmesini sağlamıştı.

Topkara‘nın Şalpazarı’na Meslek Yüksekokulu açılmasıyla ilgili girişimlerini bilen Belediye Başkanı Refik Kurukız‘ın, daha geçen yıl 16 Nisan Referandumu öncesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun miting otobüsüne çıkarak, “Bakan Beye söyledim. O da kabul etti. Yüksek Okulu sorunumuzu hallettik” demesi şark kurnazlığı olarak daha o gün herkesin dikkatini çekmişti.

Bazı vatandaşlar tepki gösterdi

Öte yandan Gazetemizi arayan bazı okurlarımız, “Ben Şalpazarı Belediye Başkanı olsam, Millet camilerde evlerinde Afrin’de Zeytin Dalı Operasyonu yapan Mehmetçiklerimiz için Fetih Suresi okurken, çiçeği burnunda gençlerimiz şehit verilirken, eğlence programlarında boy göstermezdim” diyerek tepkilerini dile getirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 23 Ocak 2018, 23:01

    sayın başkan,almanya,fransa da şenliklerde gezmekten zaman bulup yaptıramamıştır yolları,seçim zamanı meydanda kamyon üstünde konuştuğu,pankartlarla gezdiği zamanları unuttu galiba,

  2. 24 Ocak 2018, 14:53

    aynen doğru söylüyorsun basın ,aslında bu şalpazarı için kim bir çivi çakmış sa onları anmak onları yüceltmek ,bu kadar zorolmaması gerek yapmadıgın bir işi kendin yapmış gibi göstermek,bana göre emek hırsızlığıdır.