Edda Market 8. Şubesini Akçaabat Söğütlü’de Açtı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

edda

Edda Market 8. Şubesini Akçaabat Söğütlü’de “Edda +Plus” adıyla açtı. Görkemli açılış törenine; Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve Akçaabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Sivrikaya’nın yanı sıra çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

edda1

Aslen Şalpazarı’nın Üzümözü Mahallesi’nden olan ve Akçaabat’ta otaran Muhammet Al (31) adlı genç girişimci, KTÜ İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra bir süre özel sektörde satış departmanınında çalıştı. 2008 yılında Akçaabat’ta, çok sevdiği kız kardeşi “Eda” nın adından esinlenerek “Edda” ünvanıyla ticarete atılan Muhammet Al, 2014 yılı sonlarından itibaren de Edda marketler zincirini kurmaya başladı. Muhammet Al marketler zincirinin 8. halkasını Akçaabat Söğütlü de açtı.

edda6

Açılış töreninde bir konuşma yapan Akçaabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Sivrikaya, Akçaabat her geçen gün daha da büyüdüğünü ifade ederek, “Akçaabat Türkiye’de bir çok şehirle yarışıyor. Bu genç kardeşimizde sağolsun sekizinci iş yerini açıyor. Bu kardeşimiz alkışlanmaya değer. Çünkü, bir sürü genci istihdam ediyor. Böyle bir dönemde bu kadar işçi çalıştırmak gerçekten gurur verici.  Bir sürü insana ekmek veriyor. Allah, inşallah yüzünü kara çıkartmaz, utandırmaz. Bu iş yerinde de bol bol kazançlar temenni ediyorum.” dedi

edda2

Şalpazarı Belidiye Başkanı Refik Kurukız da kaptığı konuşmada, “Bir Şalpazarılı’nın Akçaabat gibi güzel bir İlçede güzel bir yerde böyle bir iş yeri açması, Şalpazarılılar adına beni çok mutlu etmiştir. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

edda3

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ise yaptığı konuşmada, “Akçaabat büyüyor, gelişiyor. Trabzon’un en büyük ilçesi Akçaabat. Bu bulunduğumuz mahallede Akçaabat’ın en büyük mahallelerinden biri. Bu gibi yerlerde bu iş yerlerimizin açılması bizim için çok önemli. Ne kadar çok iş yeri olursa o kadar rahat alış veriş olur. Kaliteli malı ucuza alma imkanı olur. Bu bakımdan da bir avantaj burası. Biz Şalpazarılı arkadaşımızın Akçaabat’ta market açmasından memnuniyet duyduk. Başarılarının devamını diliyorum. Akçaabat’ımıza kendilerine ve ailesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

edda5edda4

Akçaabat Halk Oyunları Ekibi’nin kısa horon gösterisinden sonra, Edda +Plus Marketin açılışı protokol ve diğer katılımcılarla birlikte gerçekleştirildi.

edda7

Biz de Şalpazarılı hemşehrimize ticaret hayatında başarılar ve bol kazançlar diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 17 Aralık 2015, 15:34

    Bir şalpazarlı olarak mutluluk duydum.Rabbim bol bereketli helal kazançlar nasip eylesin. Trabzon merkezde şb.varmı alış veriş için uğrayabiliriz hayırlı olsun selamlar