Kocaeli’nde Şalpazarılı 3 kardeş hakem birlikte maç yönetti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

hakemm

Aileleriyle birlikte Kocaeli’nin Darıca İlçesi’nde oturan Şalpazarılı 3 kardeş hamem geçtiğimiz Cumartesi günü birlikte maç yönettiler.

Kabasakal Mahallesi’nden Kemal Kaval‘ın; Yakup (27), Recep (22) ve Fatih (20) adlarındaki 3 oğlu da Kocaeli Bölgesinde hakemlik yapıyor. Öğretmen olan Yakup Kaval, 2011 yılında üniversitede okurken, yurttaki oda arkadaşından esinlenerek hakemlik mesleğine adım atmış. Yakup Kaval daha sonra Makine Mühendisi olan Recep ve halen üniversitede öğrenim gören Fatih adındaki kardeşlerini de hakemliğe yönlendirmiş.

Kocaeli Bölgesi hakemi 3 Şalpazarılı kardeş birlikte geçtiğimiz 12 Aralık Cumartesi günü 1. Amatör Küme takımlarından Mustafapaşaspor ile Çayırova Gençlerbirliği arasında oynanan ve 4-1 Mustafapaşaspor’un üstünlüğü ile sonuçlanan maçı yönettiler. Maçın orta hakemliğini en büyükleri olan Yakup Kaval yaparken, yardımcılıklarını da küçük kardeşleri üstlendi.

Kocaeli Bölgesi’nde yine aslen Kabasakal Mahallesi’nden olan Şalpazarılı Fevzi Tok da hakemlik yapıyor. Darıca Kabasakal Köyü Derneği Başkanı Halil Toprak, 3 kardeşin de hakemliği severek yaptıklarını söyledi.

hakemmmFotoğraflar: Bülent Badis

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir