• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Şalpazarı ilk Belediye Başkanı Hüseyin Hasan Cengiz’i son yolculuğuna uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

94 yaşında vefat eden Şalpazarı Belediyesi’nin kurucularından ve ilk Başkanı Hüseyin Hasan Cengiz dün ebediyete uğurlandı.

Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Fehmi Cengiz’in babası Hüseyin Hasan Cengiz’in Şalpazarı İlçe Merkez Camii önünde kılınan cenaze namazına koronavirüs salgınına rağmen çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazı öncesinde İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu koronavirüse karşı sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarılarda bulundu. Kaymakam Uğur Ünsal, İlçe J. K. Serdar Ceylan, İlçe Emniyet Amiri Soner Dinler ve Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Mehmet Muhcu’nun da katıldığı cenaze töreninde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan V. Atilla Ataman ve Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, merhum Belediye Başkanı Hüseyin Hasan Cengiz ile ilgili birer konuşma yaptılar.

 

Şalpazarı İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu’nun kıldırdığı cenaze namazının ardından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan V. Atilla Ataman ve Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız eski Başkan Hüseyin Hasan Cengiz’in tabutunu cenaze aracına kadar vatandaşlarla birlikte taşıdılar. Hüseyin Hasan Cengiz’in cenazesi Şalpazarı Belediyesi’ne ait cenaze nakil aracıyla Kireç Mahallesi’ne götürülerek aile kabristanlığında toprağa verildi.

Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Hasan Cengiz’in cenazesine AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP Şalpazarı İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, eski ve yeni mahalle muhtarları, siyasetçiler, bürokratlar, esnaf ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir