Geleneksel Kadırga Otçu Şenliği 15 Temmuz Cuma günü yapılacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kadirga mahmut uzun

Kadırga Derneği Başkanı Mahmut Uzun, Geleneksel Kadırga Otçu Şenliği’nin 15 Temmuz Cuma günü yapılacağını duyurdu. Başkan Mahmut Uzun, “Geleneksel Kadırga Otçu Şenliğimizi devam ettireceğiz. Hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Şenliğimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 23 Haziran 2016, 11:31

  Yani dostlar anlamıyorum.Yerel yönetim veya siyasi irade olmaz diyor,yok biz yapacaz.Nedir bu ısrar.Çok mu önemli..Yapacaksanız bari pazar yapında milletin Cuma’sının günahına bari girmeyin.Şahsen bu şenliğe bu dönemde karşıyım.

 2. 23 Haziran 2016, 17:21

  Hakkı bey düşüncelerinizi sözlerinizi kınıyorum….
  Bizim kültürümüz bizim için önemli… Bir kültürel varlıktır birliktelik ve dik durmaktır sizin gibi zihniyetler yüzünden Türkiye de olan olayları hepimiz sadece ve sadece izliyoruz… Olan olayları izlememizin sebeplerinden birisi de bu olay KÜLTÜREL VARLIK… Kültürümüzü benliğimizi birlik ve beraberliğimizi kaybettiğimiz için Türkiye de ki olayları sadece izliyoruz… Eğer bir toplum kültürüne bağlı olursa o toplumda birlik beraberlik ve güç olur…
  Ayrıca kimse kimsenin Cumasının günahına girmez… Sözlerin seçin…

 3. 24 Haziran 2016, 08:46

  Kültür gülüp oynamak,sara tutmuş hastalar gibi tepinmek ise bu kültürü yenilemek gerekmiyor mu artık;hiç ibret alamıyoruz. Ana kuzusu evlatlarımız vatan, millet uğruna birer birer toprağa düşüyor. Dünya yaratılalı beri bu kadar acıya şahit olmadı belkide.Müslüman coğrafyası kan ağlıyor;ölümler, yakmalar, yakılmalar ortasında idraki tutulmuş bir asır yaşıyoruz.
  Okuma, öğrenme, üretme, sanayileşme, kalkınma, üretileni adil bir kar zemininde satma, müreffeh bir ülkede huzurla paylaşma adına artık kültürümüzü, geleneğimizi yeniden kurgulama vaktidir.

 4. 25 Haziran 2016, 02:48

  Kültür ne demek nedir öncelikle bunun sözlük anlamını bilmenizi,okumanızı rica ederim… Kültür değişmez inkar edilemez… Kültür kesinlikle horon tep sürekli eğlen demek değildir… Ben şahsım olarak kültüre sadece otçu da horan tepmek eğlenmek olarak bakmıyorum….Siz sürekli bu olaya bu mantıkla baktığınız için size ters gelen birşeyler var. Veya günümüz şartları bunu size böyle düşündürüp böyle söyletiyor… Şu andan itibaren yazdıklarımı daha çok dikkate almanızı isterim…
  Sizin tepinmek,sara hastası gibi dediğiniz o uygunsuz uslübünüzle kültürüne bağlı o kültürünü yaşayan veya yaşatan yaşatmak için elinden ne geliyorsa yapmaya çalışan insanlara yaptığınız bir hakarettir. Kabul edilemez. Ve kültürüne bağlı o sizin değişinizle tepinen insanlar emin olun ana kuzusu yavrularmızı sizden daha çok seviyor daha çok saygı duyuyor daha çok minnet ediyor bundan şüpheniz olmasın… Sebebi ise KÜLTÜRÜNE,GEÇMİŞE SAYGI DUYAN KÜLTÜRÜNÜ SONUNA KADAR YAŞATMAYA ÇALIŞTIĞI İÇİN…
  KÜLTÜRÜNE VATANINA MİLLETİNE BAĞLI OLDUĞU İÇİN…
  Atatürk’ün Sözünü Siz ve Sizin gibi Zihniyetlere hatırlatmak isterim…

  Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, mutluluğa eriştirmek için iki orduya ihtiyaç vardır; biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri milletin geleceğini yoğuran kültür ordusu.
  Mustafa Kemal Atatürk