Geyikli’de yangın büyük korkuya neden oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

geyikli

Geyikli Mahallesi’nin Irsakköy Mevkii’nde önceki gün akşam saatlerinde bir samanlıkta çıkan yangın kısa sürede yakınındaki eski evle serenderi yakıp kül etti.

yangin1

Edinilen bilgilere göre Ekrem Taşkın’a ait samanlıkta başlayan ve elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın buradan eski eve sıçradı. Ahırda hayvanlarını yedirirken yangın çıktığını gören Ekrem Taşkın, hayvanlarını kurtardıktan sonra hemen bağırarak çevreden yardım istedi. Yangına müdahale için Geyikli’nin yanı sıra; Dorukkiriş, Doğancı ve Simenli gibi çevre mahallelerden de çok sayıda vatandaş olay yerine toplandı.

yangin3

Vatandaşlar, şebeke suyu ile tarladan toprak ve yakındaki inşaatın kumunu taşıyarak yangına müdahale ederken uzun süre itfaiyenin yolunu gözlediler. Trabzon Büyükşehir İtfaiyesi olay yerine kimine göre 2, kimine göre 2,5-3 saatte geldi. Vatandaşlar itfaiyenin gecikmesine tepki gösterirken, itfaiye aracının su pompasının uzunca bir uğraştan sonra çalıştırılması da tepkileri iyice artırdı. AK Parti Şalpazarı İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Bektaş da yangın mahalline giderek söndürme çalışmalarını takip ederek, İlçe Başkanı Murat Topkara’ya gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Başkan Topkara olay yerine yeni bir itfaiye aracı daha göndertti.

yangin2

Muhtar Demirbaş: Bu durum bir vahşet…

Geyikli Mahallesi Muhtarı ve Şalpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Demirbaş, “2-3 saattir burada itfaiye bekliyoruz. 30 Mahallesi olan bir İlçeye bir tane itfaiye vermediler. Bu kadar duyarsızlık olmaz. Vakfıkebir’den 2 – 2,5 saatte itfaiye gelecek yangın söndürecek. Bu kaçıncı yangın. İş işten geçtikten sonra itfaiye geliyor. Şalpazarı Belediyesi’nin bir su tankeri de mi olmaz? Vatandaş olmasaydı mahalle yanıp kül olacaktı” diyerek, bu durumun bir vahşet olduğunu söyledi.

yangin6

İçerde adam olsa yanıp ölecekti

İbrahim Taşkın adlı vatandaş da, “İtfaiye isteyeli 2 saat oldu. İçerde insan olsa yanıp ölecekti. Adam buraya geliyor arabanın borusunu açamıyor. Bu kadar eğitimsizlik olur mu ya?” şeklinde tepkisini dile getirdi.

yangin7 yangin8yangin9

Ayrıntılı haber fotoğraf ve video şu sırada yayına hazırlanıyor…

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 21 Nisan 2016, 09:39

    Geçmiş olsun Ali YILDIRIM-Tonya