Göllüalan Şenliği’nde 7’den 70’e herkes doyasıya eğlendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

gollualan

Geleneksel Göllüalan Şenliği bu yıl protokol konuşmalarından arındırılarak yapıldı. Son yıllardaki şenliklerde sahnedeki boy gösterilerinden ve konuşmacılardan bunalan vatandaşlar eskiden olduğu gibi otantik bir şekilde yapılan şenlikte doyasıya eğlendiler.

gollualan2

Öğle saatlerinde Öğretmen Şükrü Uçar’ın sunumuyla yapılan; çuval, halat çekme, sandalye kapma, yoğurt yeme ve balon patlatma yarışmalarıyla başlayan eğlenceler Umut Ayvaz’ın kemençesi eşliğinde oynanan horonla doruğa yükseldi. Öğleden sonra havanın çiseli olması nedeniyle horon zaman zaman kapalı alanda oynandı.

gollualan3

Sinlice Mahallesi Muhtarı Mustafa Uçar ve Sinlice Derneği Başkanı Ali Erata’nın,  “Göllüalan’da Piknik Buluşması” adı altında düzenlediği Şenliğe Sinlice Mahallesi halkı büyük ilgi gösterdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 8 Temmuz 2016, 12:22

    oh be ne güzel hayat şurda yanı başımızda helikopter düştü şehit ve yaralılır var siz çıkmış eğleniyorsunuz.arkadaş etikmi bu?bu vatan sadece asker polisinmi

  2. 9 Temmuz 2016, 11:06

    burada garipsenilecek bir durum yok. her şart ve her ortamda oynamak-eğlenmek şalpazarının hakkı. memlekette olumsuz hiçbir gelişme yok ki aklıselim düşünsünler. dışarıda içeride bizi üzen bir mesele de yok. ayrıca şalpazarında her şey güllük gülistanlık. üstüne üstlük dünyamız da garanti ahiretimiz de. öyleyse oynamak için ne duruyorsunuz. hadi şenlenmeye devam. Allah hepinize akıl fikir versin.