Hakkari’deki birlikte bir Astsubay hemşehrimiz yaralandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

serdar

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ndeki 3. Piyade tümen Komutanlığı’nda dün meydana gelen üzücü olayda, el bombasının kaza sonucu patlamasıyla 3 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, el bombasının kaza sonucu patladığı anda orada bulunan askerlerden 5’i yaralandı. Yaralı askerlerden durumları ağır olan 3 asker kaldırıldıkları Yüksekova Devlet Hastanesi’nde kurtarılamayarak şehit oldu. 2 askerin tedavisi ise sürüyor.

Öte yandan dün akşam saatlerinde Gazetemize,  yaralı askerlerden birinin İlçemizin Düzköy Mahallesi’nden Serdar Üçüncü olduğu bilgisi ulaştı. Düzköy Muhtarı Şaban Yılmaz’ı arayarak bilgilendirdikten sonra Kaymakam Cafer Sönmez’e de bilgi verdik. Sağlık Astsb. Serdar Üçüncü’nün durumu hakkında bilgi alan Kaymakam Cafer Sönmez, yaralı hemşehrimizin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Gata Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan 21 yaşındaki genç Astsubay hemşehrimiz Serdar Üçüncü’nün bir süreden beri Hakkari’de görev yaptığı belirtildi.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize de şifa diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 22 Ekim 2015, 17:07

    Geçmiş olsun. şehitlerimizin mekanın çennet olsun

  2. 23 Ekim 2015, 08:20

    Hayatını kaybeden askerlerimize Allah rahmet etsin.Ailelerinede sabırlar ihsan eylesin.Yaralı olan hemşehrimize ve diğer yaralı asker kardeşlerimize de Allah acil şifalar versin.

  3. 23 Ekim 2015, 11:36

    Astsubay kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum Allah şifa versin