Hedefe “Çabuk” ulaştı !

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hedef Gerçekleştiren Başkan

4 Yıl önce başkanlığına geçtiği Tuzlaspor’a 3 şampiyonluk kazandırarak 2. Lige çıkartan Kulüp Başkanı Ahmet Çabuk, büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye’nin başarısı ve centilmenliğiyle konuştuğu Tuzlaspor, benzeri az bir başarı hikayesini de Türkiye futbol tarihine kazandırmış oldu.

1954 tarihinde kurulan Mavi Beyazlı takım, 57 yılını çamurlu sahalarda geçirdikten sonra, Ahmet Çabuk ve yönetimiyle birlikte Türkiye’nin en çok konuştuğu takımlardan biri haline geldi.

Önümüzdeki sezon 2. Ligde mücadele edecek olan Mavi Beyazlı ekip, Türkiye futbol tarihine adını altın harflerle yazdırırken, ulusal gazetelerde manşetlerini mavi beyazla süslemeye devam ediyor.

4 Yılda 3 Şampiyonluk

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın da desteğiyle 4 yıl önce kulübün başına geçen Ahmet Çabuk, takımı amatör liglerden 2. Lige çıkartarak inanılmaz bir başarının da mimarı oldu.

Kulüp Başkanlığını yaptığı Mavi Beyazlı takıma 4 yılda 3 şampiyonluk yaşatan Başkan Çabuk, sadece Tuzla’nın değil, tüm ülkenin takdirini topladı.

Tarihinde ilk defa yükseldiği 3. Ligin ilk tecrübesinde play off oynama başarısı gösteren Mavi Beyazlı takım, ikinci yılında başarısıyla Türkiye’yi kasıp kavurdu.

Ligi zirvede bitiren Tuzlaspor, PPT 1. Lig öncesi son viraja geçerek, Tuzlalılar’ın da spor sevgisini alevlendirmiş oldu.

2 (2)

Kupada Yılın Takımı

Lig yarışında zirveyi kimseye bırakmayan Tuzlaspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda ortaya koyduğu futbolla da adından oldukça söz ettirdi.

Yaklaşık 150 takımın katıldığı bu önemli kulvarda son 16’ya kalarak tarihi bir başarıya imza atan Mavi Beyazlı takım, Süper Lig ekiplerini adeta dize getirdi.

Dört büyüklerin dahi korkulu rüyası olan Tuzla temsilcisi, başarısıyla tüm Türkiye’yi kendine alkışlattı.

Hedefleri Gerçekleştiren Başkan

4 Yıl önce kulüp yönetimini sorululuğuna alan Ahmet Çabuk, aradan geçen süre içerisinde ortaya koyduğu bütün hedefleri gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza attı.

“Kupada adımızı duyuracağız” diyen Başkan Çabuk’un takımı manşetlerden düşmezken, “Hedef Bal Ligi, Hedef 3. Lig, Hedef  2. Lig” sözlerini de eyleme döken Çabuk, Türkiye futbol tarihine ‘Hedef gerçekleştiren başkan’ olarak adını yazdırdı.

Yeni Hedef PTT 1. Lig

Göreve geldiği günden beri takımını her sene zirveye oynatarak 4 Yılda 3 Şampiyonluk yaşatan Ahmet Çabuk, yeni hedef olarak PTT 1. Ligi belirledi.

Gelecek sezon 2. Ligde boy gösterecek olan Tuzaspor’da taraftarlar şimdiden PTT 1. Ligin hayalini kurmaya başladı.

Tuzlalılar, “Seneye PTT 1. Ligdeyiz. Ahmet Başkan bu takımın başında olduğu sürece, bizim endişemiz yok” şeklinde görüş bildiriyorlar.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir