Şalpazarı’nda demokrasi nöbeti Yıldızdoğan konseriyle son buldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

demokrasi

Şalpazarı Belediyesi’nce düzenlenen, “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” nde tüm siyasi parti temsilcileriyle her görüşten insan ellerinde kırmızı-beyaz  Ayyıldızlı Türk Bayraklarıyla muhteşem bir görüntü sergiledi.

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine başlayan demokrasi nöbeti Şalpazarı İlçesi’nde Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’ın renk kattığı; “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”yle sona erdi.

IMG_0400DSC_0905

Şalpazarı’ndaki Miting, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Mehteran Takımı ile birlikte Kaymakam Cafer Sönmez, Belediye Başkanı Refik Kurukız, protokol,  Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşların Türk Bayraklarıyla yaptıkları yürüyüşün ardından Atatürk Ortaokulu bahçesinde yapıldı. Mitinge; Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, CHP Trabzon İl Başkan Yrd. Celal Akaç,  MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci, Tonya, Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Doğankent Belediye Başkanları, Trabzon Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Ahmet Kurt, Sri Lanka Trabzon Fahri Konsolosu Atilla Ataman, diğer bazı siyasi parti temsilcileri, belediye meclisi üyeleri, çok sayıda daire amiri ve vatandaş katıldı.

DSC_0855 DSC_0846DSC_0807 atilla-ataman

Mitingde AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, CHP Şalpazarı İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP Şalpazarı İlçe Başkanı Pirağa Yaşar ve DP Şalpazarı İlçe Başkanı Mehmet Özdemir ile birlikte sahneye çıkan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Başkanlarının kısa konuşmalarından sonra yaptığı konuşmasına Trabzon Valisi Yücel Yavuz’a ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na, İlçede geçtiğimiz ay başlarında yaşanan sel ve heyelan afetinden sonra gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek başladı. Başkan Kurukız, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu’na, Şalpazarı’ndaki “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne her türlü desteği verdiğinden dolayı da ayrıca teşekkür etti.

IMG_0382DSC_0968

Şalpazarı Belediye Başkanı Kurukız’ın ardından bazı İlçe Belediye Başkanları ve siyasi partilerin Trabzon İl Başkanları da birer konuşma yaptılar. Daha sonra sırasıyla; AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Trabzon Valisi Yücel Yavuz  kürsüye gelerek yaptıkları konuşmalarda; 15 Temmuz gecesi yaşanan kara gecede hayatını kaybeden Demokrasi Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilere de şifa dileğinde bulundular.

IMG_0447 IMG_0464

Trabzon’dan gelen protokolün Atatürk Alanı’ndaki “Demokrasi Nöbeti” ne gecikmemesi için konuşmasını sona bırakan Sri Lanka Trabzon Fahri Konsolosu Atilla Ataman, 1979 yılında Erzurum’daki üniversite öğrenciliği sırasında FETÖ çetesinin öğrencileri nasıl tuzağa düşürdüğünü anlatarak söze başladı. Ataman, “Hükümet çok başarılı işler yaptı ama, eğer TOKİ evleri kadar öğrenci yurtları da yapsaydı bu örgüt bu kadar zemin bulamayacaktı” diyerek AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta’dan Şalpazarı’na bir yüksekokul, bundan daha önce de bir yurt sözü istedi. Sri Lanka Fahri Konsolosu Atilla Ataman, “Vatan söz konusu olunca siyasi parti liderlerinin nasıl bir araya geldiklerini gördük. Umarız bu diyalog devam eder. 19 Mayıs 1919’da Atatürk’e sahip çıkmak neyse, bugün de Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkmak odur” diye konuştu.

IMG_0490

Konuşmaların tamamlanmasından sonra Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan sahneye çıktı. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Mustafa Yıldızdoğan’ın yalnızca zor günlerde hatırlanan bir Sanatçı olmamasını, ‘Devlet Sanatçısı’ statüsüne alınmasını istedi. Sanatçı Yıldızdoğan, “Türkiyem” türküsüyle başladığı konseri sırasında izleyenlere hitaben şu sözleri sarfetti:

1994 yılında Aşık Sefai ile birlikte Şalpazarı'na gelerek, Sağlık Meslek Lisesi binasında düzenlenen Bizim Ocak konserine katılan Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, 22 yıl sonra bu kez Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde sahne aldı
1994 yılında Aşık Sefai ile birlikte Şalpazarı’na gelerek, Sağlık Meslek Lisesi binasında düzenlenen Bizim Ocak konserine katılan Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, 22 yıl sonra bu kez Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde sahne aldı

“Devletin başı benim başım. Ben devletimin başını asla ve asla içimizdeki hainlere, dışımızdaki hainlere yedirtmeyiz çünkü biz önce ülkem diyen bir liderin izinden gidiyoruz” diyerek, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşuyla Türkiye’ye büyük bir felaketten kurtardığını ifade etti. Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’a sahne programının sonunda çeşitli hediyeler verildi.

IMG_0563

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir