Hemşire Yasemin Yazıcı’nın cenazesi İzmir’de toprağa verilecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

hemsire1

İstanbul’da 2 Eylül Çarşamba günü geçirdiği kaza sonucu ağır yaralanan ve bir süreden beri çalıştığı Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldıktan sonra dün Saat 16.00 sıralarında yaşam mücadelesini kaybeden Hemşire Yasemin Yazıcı; yakınlarını, meslektaşlarını, sevenlerini ve Şalpazarı’nı yasa boğdu.

Edinilen bilgilere göre 30 yaşındaki Yasemin Yazıcı 7 yıldır İstanbul’da hemşire olarak görev yapıyordu. Yasemin Yazıcı İzmir-Aliağa’da oturan ailesinin yanında olmak için tayin istemiş ve tayini çıkmıştı. 15 günlük tayin iznini alıp Aliağa’da lokanta işletmeciliği yapan babası Nizamettin Yazıcı ile birlikte memleketi Şalpazarı’na tatile gelen Yasemin, yine babasıyla birlikte İzmir’e dönmüştü. Buradan da özel otomobiliyle İstanbul’da çalıştığı Hastaneye ilişik kesmeye gitmişti.

İstanbul’daki evinden çalıştığı Hastaneye birkaç gün daha devir-teslim için işe gidip gelen genç Hemşire Yasemin Yazıcı, tam da ilişiğini keseceği gün evinden çıkıp Hastaneye giderken, Hastane yakınlarında özel otomobiliyle feci bir kaza yaptı. Direksiyon hakimiyetini kaybederek duvara çarpan otomobilden ağır yaralı olarak çalıştığı Hastaneye kaydırılarak ameliyata alınan Hemşire Yasemin Yazıcı tüm müdahalelere rağmen dün Saat 16.00 sıralarında hayata veda etti.

Vefatıyla Şalpazarı’nı yasa boğan Hemşire Yasemin Yazıcı‘nın cenazesi yarın Aliağa’da öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazını müteakip toprağa verilecek. Sugören Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yanık ile Yazıcı Ailesi’nin yakınları da cenazeye katılmak üzere İzmir’e hareket etti.

hemşire2

2 çocuklu Yazıcı ailesinin büyük kızı olan Yasemin Yazıcı’nın ölümü doğduğu Sugören Mahallesi’nde ve Şalpazarı’nda büyük üzüntüye neden oldu. Yasemin Yazıcı kısa süre önce tatil için geldiği Şalpazarı’nda, babasıyla birlikte Uzungöl’e de gitmişti. Şimdi Uzungöl’deki o mutlu günden geriye bu fotoğraf kaldı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir