logo

İsmail Kara’nın cenazesi Üzümözü Mahallesi’nde toprağa verildi

İsmail Kara’nın cenazesi Üzümözü Mahallesi’nde toprağa verildi

Şalpazarı tarihine bir asra yakın damgasını vurmuş olan eski esnaf ve eski muhtar İsmail Kara bugün gözyaşları arasında ebediyete uğurlandı.

Üzümözü Köyü’nün eski Muhtarı olan İsmail Kara, Şalpazarı Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’nin kurucularından olup, 1980’li yıllarda Kooperatif başkanlığı görevinde de bulunmuştu. Şalpazarı merkezinde İpragaz, Milli Piyango ve gazeteler bayiliği yapan İsmail Kara Demokrat Parti’den sonra, Anavatan Partisi döneminde siyasetle de ilgilenmişti.

DSC_0590 DSC_0594 DSC_0596

AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kara‘nın dedesi olan İsmail Kara‘nın cenaze namazı Şalpazarı Merkez Camii’ndeki öğle namazının ardından cami önünde kılındı. Cenazeye,  Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, diğer bazı siyasi parti temsilcileri, işadamları ile aralarında çok sayıda esnafın da bulunduğu vatandaşlar katıldı. İsmail Kara’nın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Üzümözü Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Merhum İsmail Kara‘ya Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

Share
532 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?
#

İsmail Kara’nın cenazesi Üzümözü Mahallesi’nde toprağa verildi” için 4 Yorum

 1. Sami AL : diyor ki:

  Ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

 2. ADEM karaçoban : diyor ki:

  Tüm aile ve yakınlarının başı sağolsun merhuma Allah tan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun

 3. ahmet tulumen : diyor ki:

  Allah rahmet eylesin…

 4. Mustafa ATAMAN : diyor ki:

  İsmail amcaya rabbim rahmeti ile muamele eylesin..Başta oğlu Hasan bey olmak üzere torunları Mehmet,İsmail,Bayram ve tüm ailesi ile sevenlerine sabırlar diliyorum.