• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Yeğeninin kına gecesinde öldürüldü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sugoren

Sugören Mahallesi’nde Kurban Bayramının ilk günü kan aktı. Dün akşam yeğeni Sedef‘in kına gecesine katılmak için Sugören Mahallesi İlkokulu bahçesine gelen Hasan Sarı (40) bundan 30 yıl kadar önceki bir olayla ilgili husumet yüzünden tabancayla vuruldu. Kına gecesindeki olayda 2 çocuk babası Hasan Sarı hayatını kaybederken, yeğeni T.S. ise yaralandı.

Hasan Sarı‘nın cansız bedeni İlçe Hastanesi’ne getirildikten sonra burada yapılan işlemlerin ardından otopsi yapılmak üzere Vakfıkebir’e götürüldü. Olayla yaralanan T.S. ise ambulansla Trabzon’daki bir hastaneye götürüldü. Cinayet zanlısı S.S.‘nin olaydan sonra güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Güvenlik önlemleri artırıldı

1 kişinin ölümü 1 kişinin de yaralanmasıyla neticelenen olayın ardından İlçede güvenlik tedbirleri artırıldı. Beşikdüzü Kaymakamı ve Şalpazarı Kaymakam Vekili Cevdet Ertürkmen de İlçeye gelerekek Hastaneye çıktı ve olayla ilgili bilgi alıp güvenlik tedbirleriyle ilgili talimatlar verdi.

Zekiye – Necmi Sarı çiftinin kızları Sedef Sarı ile Ayşe – Mahmut Aksoy çiftinin oğulları Mustafa Aksoy çiftinin kına gecesinde meydana gelen olaydan sonra Mahalle halkı İlçe Hastanesi önüne doluştu. Korkunç cinayette hayatını kaybeden Hasan Sarı‘nın yakınları, “Yıllardır Hasan köye gelmesin diyorlardı. Hasan 30 yıldır gurbetlerde. 30 yıl önceki bir olay yüzünden husumet vardı. Büyüklerimiz önderlik edip bu konuyu çözmediler. Şimdi Hasan geri gelir mi?” diyerek feryat ettiler.

Sedef Sarı ile Mustafa Aksoy‘un düğün törenleri ise 13 Eylül 2016 Salı günü Saat 18.00’de Şalpazarı Atatürk Ortaokulu bahçesinde yapılacaktı.

Hasan Sarı 1 Eylül 2016 tarihinde sosyal medya hesabından Yücel Koç adındaki bir arkadaşının gönderisini paylaşmıştı. Yücel Koç gönderisinde; “DİKKAT! 12 Eylül’de 81 ilde Türkiye’nin her yerinde oluk oluk kan akacak!!! O gün Allah’a daha çok yaklaşacağız İnşallah. Çünkü o gün Kurban Bayramı” diyordu.

Hasan Sarı 9 Temmuz 2016 tarihli kendi paylaşımında ise; “Ah dünya yalan dünya, ben de gülecek miyim. Gülmek nasip olmadan ölüp gidecek miyim?” demiş.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir