Kadem Öztürk Sugören Mahallesi’nde ebediyete uğurlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kadem demirin cenazesi

Eynesil’deki bir çay fabrikasında mevsimlik işçi olarak çalışmakta olan 37 yaşındaki Kadem Öztürk rahatsızlanınca geçen ay sonu izin alıp Şalpazarı’nın Sugören Mahallesi’ndeki baba ocağına geldi. Geçtiğimiz 30 Mayıs tarihinde Trabzon’a doktora giden Kadem Öztürk bağırsak rahatsızlığı teşhisiyle tedavi altına alındı ve 6 Haziran 2016 tarihinde ameliyat edildi.

Ameliyat edildikten bir süre sonra taburcu edilen ve Sugören Mahallesi’Ndeki evine dinlenmeye gelen Kadem Öztürk,  birkaç saat sonra yeniden fenalaşır ve Şalpazarı İlçe Hastanesi’ne götürülür. Buradan ameliyat edildiği Kaşüstü’ndeki Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edilir. Hastaneye yatırılan Kadem Öztürk dün sabah tedavisi sürerken kendisine refakat eden kardeşi Cemal Öztürk (24) ile koridorlarda gezip stres atar. Kemal Öztürk’ün 8 çocuğundan biri olan Cemal Öztürk ağabeyinin vefatını şöyle anlatıyor:

“Ağabeyimi hastane içinde gezdirdim. Yüzü solgundu ama birlikte gezdik. Daha sonra yatağına yatırdım. Hastaneye ziyarete gelen ablamı almak için hastane girişine indim. Birlikte yukarı çıktığımızda baktık ki, doktorlar hemşireler ağabeyimin başında. Kurtarmak için müdahalede bulunuyorlar. Tüm müdahalelere rağmen kurtaramadılar. Enfeksiyon nedeniyle vefat etmiş”

anne-hanife

Kadem Öztürk’ün genç yaşta vefatı başta Sugören Mahallesi’nde olmak üzere tüm Şalpazarı’nda büyük üzüntüye neden oldu. Kadem Öztürk’ün annesi Hanife Öztürk (63), oğlunun tabutuna sarılarak ağladı. Babası Kemal Öztürk (60) ise, “Oğlumun ölümünden kimseyi suçlamıyorum.  Allah’a havale ediyorum” dedi.

Kadem Öztürk’ün cenazesi Sugören Mahallesi Camii’nde kılınan öğle namazı sonrası, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi olan dayısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kara’nın kıldırdığı cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi. Cenazeye; Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz, Şalpazarı İlçe Müftüsü Yılmaz Çelik, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz, Sugören Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yanık ve Geyikli Belediyesi eski Başkanı Ahmet Yüksel Gülay’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 22 Haziran 2016, 22:46

    Merhuma Allah’tan Rahmet,kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum

  2. 25 Haziran 2016, 09:48

    Kadem kardeşimize ALLAH’dan rahmetler , geride bıraktığı anası babası ve sevenlerine sabırlar dilerim.