Kaymakam Vekili Murat Acar: “Şalpazarı insanı çok sıcak kanlı”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kaymakam-vekili-murat-acar

Görevine hafta başında başlayan Şalpazarı Kaymakam Vekili Murat Acar, Şalpazarı insanının çok sıcak kanlı olduğunu ve ailecek burayı çok sevdiklerini söyledi.

Murat Acar kimdir ?

1989 yılında Erzincan’ın Üzümlü İlçesi’nde dünyaya gelen Murat Acar ilk, orta ve liseyi Erzincan’da tamamladı. Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2011’de mezun olan Murat Acar, İçişleri Bakanlığı’nın 2012 yılında açtığı Kaymakamlık Sınavı’nı kazanarak  2013 yılında Erzincan Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Bazı yerlerde staj yaptıktan sonra 1 yıllığına İngiltere’ye giderek dil eğitimi ve İngiliz idari sistemi üzerine eğitim alan Murat Acar, yurt dışı dönüşü 26 Eylül 2016 tarihinde vekaleten Şalpazarı Kaymakamlığı’na görevlendirildi. Kaymakam Vekili Murat evli olup iyi derecede İngilizce biliyor.

Daha önce öğrenciliği sırasında Trabzon’a bir kez geldiğini belirten Kaymakam Vekili Murat Acar, Trabzon’un denizi ve yeşiliyle büyük bir şehir olduğunu ifade ederek, “Şalpazarı’nda göreve başladıktan sonra etrafa bakınmak için şöyle yukarılara doğru bir çıktık. İnsanlar sanki yıllar önceden tanışıyormuşuz gibi çok sıcak kanlı ve cana yakın. Şalpazarı çok şirin bir ilçe. Ailecek burayı çok sevdik” şeklinde konuştu.

Kaymakam Vekili Murat Acar’a Şalpazarı’ndaki görevinde başarılar diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir