Koç Holding eski Başkan Vekili Suna Kıraç’ın cenazesi İstanbul’da toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhum iş insanı  Vehbi Koç‘un kızı ve Koç Holding eski Başkan Vekili Suna Kıraç bugün İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı. Kıraç için Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nde düzenlenen cenaze namazı siyaset, iş, spor ve sanat dünyasından birçok ismi bir araya getirdi.

Suna Kıraç, 2000 yılından bu yana ALS hastalığı ile mücadele ediyordu. Koç Holding eski Başkan Vekili Suna Kıraç‘ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanlığı’na dualarla defnedildi.

Cenazeye katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, cami girişinde basın mensuplarına duygularını, “Hem iş dünyası açısından büyük iz bırakmış çok kıymetli bir hanımefendi hem de bu ülkenin ve bu şehrimizin özellikle gelişimine katkı sunan, eğitim, kültür, sanat; bütün alanlarda belki de örnek bir fedakarlığı ortaya koyan bir hanımefendi. Saygıyla, minnetle her zaman anacağız. Rahmet diliyorum. Mekanı Cennet olsun” sözleriyle dile getirdi.

Suna Kıraç‘ın vefatıyla ilgili Koç Holding de üzüntülerini şu açıklamayla dile getirdi:

“Acı Kaybımız

​​​Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla Ülkemizin sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan, Topluluğumuzun kuruluş yıllarından 2010’a kadar çeşitli liderlik görevleri üstlenen, Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kuruluşuna öncülük eden Sayın Suna Kıraç’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz.

​Sayın Suna Kıraç’ı emanet ettiği değerlere bağlı kalarak, ilham veren, vizyoner ve öncü kişiliği ile her zaman hatırlayacağız ve unutmayacağız.

​Acımız çok derin.
Başımız sağ olsun.”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir