Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sula

AK Parti Milletvekili Köseoğlu’ndan Öğretmenler Günü mesajı

Yüksek istikbalimizin mimarı öğretmenlerdir

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Köseoğlu, öğretmenlerin insanı en ideal şekilde eğiterek geleceğini inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra ettiklerini kaydederek, “ Yüksek istikbalimizin mimarları olan sevgi ve şefkat kahramanı, fedakar ve cefakar öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyoruz.” dedi.

Köseoğlu, öğretmenlerin insanı en ideal şekilde eğiterek geleceğini inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra ettiklerini kaydederek, “Bütün öğretmenlerimizin bizim için özel, ülkemizin geleceği adına önemli mihenk taşı olduğunu biliyoruz. Öğretmenler, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır. Ülkemizin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır.” dedi.

İlim şehrinin kapısı olan Hazreti Ali, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” demekle, ilmi öğretenlerin yani öğretmenlerin kıymetini ve keyfiyetini çok anlamlı bir biçimde ifade ettiğine dikkat çeken Milletvekili Köseoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“’Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenlik mesleğinin ne denli önemli olduğuna işaret etmektedir. Cehaletin, geri kalmışlığın, tefrikanın panzehiri şüphesiz ki kutsal öğretmenlik mesleğidir. Terakki edip tekemmül etmenin yolu öğretmenlik mesleğinden geçer. Öğretmenlik mesleğine ehemmiyet verdiğimiz ölçüde birlik ve beraberliğimiz kuvvet bulur ve o ölçüde muasırlarımızla rekabet edebiliriz. Yüksek istikbalimizin mimarları olan sevgi ve şefkat kahramanı, fedakar ve cefakar öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü en kalbi duygularla kutluyoruz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir