Muzaffer Türkmen: Kurukız Sis Dağı’nın arkasına sığınmasın

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

tmuzaffer1

Geyikli Belediyesi eski Başkanı Muzaffer Türkmen, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın medya organlarına verdiği demeçlerde, “Şalpazarı’nı Sis Dağı Turizm Projemiz kurtaracak” diyerek, kendi döneminde hazırlattığı projeye sahiplenmeye çalıştığını söyledi.

Sis Dağı’nı Geyikli Belediye Başkanlığı döneminde ‘Turizm Alanı’ ilan ettirdiğini ve ‘Sis Dağı Turizm Projesi’ni kendi döneminde hazırlattığını ifade eden Muzaffer Türkmen; “Tamamen bizim emeğimiz olan, ‘Sis Dağı Turizm Alanı Projesi’,  gördüğümüz kadırıyla birilerinin başarısızlığı nedeniyle arkasına sığınalacak bir liman olarak kullanılmaktadır. Projede uzaktan yakından hiçbir emeği  olmayan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız projeden nemalanmaya çalışmaktadır.”  dedi.

Geyikli Belediyesi eski Başkanı Muzaffer Türkmen, “Refik Kurukız, Sis Dağı Projesini bir kenara bıraksın. Biz onu takip ediyoruz. Şalpazarı meydanında seçim öncesi millete sunduğu projeleri hayata geçirmek için çaba sarfetsin” diyerek tepkisini dile getirdi.

kurukızzzı

Muzaffer Türkmen şunları söyledi:

“2009 Kasım ayında Zühtü Türkmen ile birlikte hazırlamış olduğumuz,  “Sis Dağı Turizm Projesi” o zamanın Turizm Bakanlığı Müsteşarı olan TBMM Başkanı Sayın, İsmet Yılmaz’a,  Zonguldak Milletvekilimiz  Sayın, Polat Türkmen ile birlikte verdik. İsmet Yılmaz,  Daire Başkanı Adnan Arslan’ı makamına çağırarak kendisine; “ Başkanla birlikte Sis Dağı Projesini takip edin de burayı turizm alanı ilan edelim” talimatı verdi.

Sis Dağı, 2011 yılının  6 Haziran günkü Resmi Gazetede yayınlanarak turizm alanı ilan edildi.

Daire Başkanı Adnan Arslan,  görüşmemizde bana; planlamayı Turizm Bananlığı’nın yapması durumunda uzun seneler alacağını ve bana bir dilekçe yazdırıp planlama yetkisinin Geyikli Belediyesi’ne verilmesini istetti. Dilekçede projenin maliyetini de belirttim. Belirttiğimiz proje maliyeti 100 bin TL. Belediyemizin hesabına yatırıldı. Daha sonra Geyikli Belediyesi olarak 3 aşamadan oluşan projeyi ihaleye çıkardık. Zemin etüt çalışması ve halihazır haritası belediyemiz kapanmadan tamamlandı. Ve ilgili firmalara ödemeleri Belediyemizce yapıldı. İmar planı da tamamlanmıştı. Ancak halihazır haritadaki eksiklik nedeniyle Belediyemiz kapamadan projeye resmiyet kazandıramadık.

Bunun yanında Şalpazarı – Sis Dağı yolunun asfaltlanma ihalesi de Geyikli Belediyemiz zamanında bizim çabalarımız sonucu Karayolları tarafından yapılmıştır.

Sis Dağı’nın arkasına sığınmayı bırak !

Tamamen bizim emeğimiz olan, “Sis Dağı Turizm Alanı Projesi”,  gördüğümüz kadarıyla birilerinin başarısızlığı nedeniyle arkasına sığınalacak bir liman haline gelmiştir. Uzaktan yakından hiçbir emeği ve bilgisi olmayan Şalpazarı Belediye Başkanı projeden nemalanmaya çalışmaktadır. Bu dürüst insanların yaşadığı Şalpazarı İlçemiz için hoş bir durum değil.  

Şalpazarı Belediye Başkanı Sis Dağı Turizm Projesini bıraksın biz onu zaten takip ediyoruz. Başkan Kurukız, Şalpazarı meydanında millete sunduğu projeleri hayata geçirmek için biraz gayret sarfetsin. Bir daha Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız‘dan Sis Dağı Turizm alanıyla ilgili eksik ve yanlış ifade duymak istemiyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. 17 Eylül 2015, 09:33

  sayın muzaffer bey bir zamanlar sizinde vaatleriniz olmuştu hangisini yerine getirdiniz de şimdi başkasına konuşuyosunuz.bir zamanlar sizde başkalarının hazırlarında yararlanmıştınız bunları unutmayın.

 2. 17 Eylül 2015, 13:20

  bu güne kadar belediye hizmetini Refik Başkan’dan gördük. Ak patrili olmama ramen hizmet yapana herzaman saygım vardır. Tebrik ederim. kültür merkezinin yapılması, düğün salonunun olması yolların yapılmaya başlaması büyük başarı. istanbuldan geldim. çocuk kucağımda uyuya kaldı. bayanlar için kültür merkezi var dediler, oraya yatırdım. içini dolaştım. çok güzel olmuş. emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.

 3. 17 Eylül 2015, 23:42

  Muzaffer bey; Sayın Refik başkana talimat vermek sizin haddiniz değil. Bırakın başkan Şalpazarına layık olduğu hizmeti versin. Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz sizden…

 4. 29 Eylül 2015, 16:29

  Milletin seçtiği insanlar hizmet içindir. Kimin projesi olursa olsun Şalpazarı için yapılacaksa, emeği geçen herkese Şalpazarı halkı hakkını verir yeterki ilçemizde birşeyler yapılsın. Fazla ihtimal vermiyorum ama yinede başarılar dilerim.

 5. 1 Ekim 2015, 11:29

  Yorum yazan MHP liler.Şimdi size soruyorum refik bey ne yapmış tek tek gidelim.İlk olarak refik beyin yol yaptığı söylüyorsunuz cevabı ben vereyim şslpazarı ilçemiz büyükşehir bünyesine yani (TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE),sine bağlandığı için yolları Trabzon büyük şehir yapıyor.Ben çamkiriş mahallesindenim ben 36 yıldır Şalpazarı belediyesine bağlıyım vede hiç bir belediyenin hizmetini görmedim üstelik mahalle olmamıza rağmen.Taki Şalpazarı büyükşehire bağlanana kadar.İkinci bir konu Kültür merkezi yaptı diyorsunuz refik ne vermiş bu kültür merkezi için paramı vermiş yerinimi almış mazotmu vermiş ne yapmış ben cevabını vereyimmi hiç bir şey yapmamış.Kültür merkezinin yeride işi yapanda istimlak edende kim onu tüm Şalpazarı biliyor.Diger bir konu düğün salonu evet burda refik beyin katkısı şu olmuştur inkar edilemez 2 kamyon çakıl 100 torba çimentodur bence gerisini zaten arsa sahibi vede diğer siyasilerin yardımıyla yapılmıştır.Ayrıca buranın geliri nereye gidiyor bilen varmı bence yok.Ama ben size söyleyecem ilerdenasipse gelir nereye gidiyor.Kısaca refik bey yapabiliyorsa büyükşehirden Trabzon Şalpazarı arası iett otobüsü hattı alsında millet bir rahat etsin bir tonya kadar olamıyoruz sizce neden nedini refik beyde saklı.Yorum yazan arkadaşlar gidin bir tonyayada bakın adamlar erik beline kadar asvaltda gidiyor tüm mahalleleri asfalt.iett hatları var.bizim neyimiz var bir katomuz var tak tak tak tak sesi geliyor şalpazarında biryerlerden nerden geliyorsa o ses.sadece o yazıktır.muzafferbeyin dönemindede bir yatırım olmadı evet ama refikte Süpermen olmadı yani daha doğrusu vermiş olduğu vaatlerin onda birini tutamadı vede tutamayacak. Bence zaten oda biliyor bu şalpazrında bir şey yapamayacagını seçim gelsede kurtulsak diyordur.Ama bir yerde Şalpazarı gelişmiş bu yönden taktir etmek lazım oda seviyeli eleştirmelerle beraber basın özgürlüğü.Artık halk isteklerini seviyeli bir şekilde hem istiyor hemde eleştiriyor bu güzel bir şey.Ayrıca halk varsa muzaffer bey veya refik bey var halk yoksa ikiside koca bir hiç.SAYGILAR

 6. 8 Ekim 2015, 10:32

  şunu herkezin görmesi lazım.neden olduğunu bilmiyorum ama şuanki belediye başkanı olsun daha önceki olsun bir türlü şalpazarının gözle görünür bir şekilde gelişemedi.nedeni tartışılılabilir ama ben belediye başkanlarının bu konuda çok çalıştığını tahmin ediyorum.ödenek mi gelmiyor nedir ne değildir bilmiyorum.sis dağı projesi için başkanların konuştukları bence yanlış çocuk gibi benim projemi almış bilmemne.bunlar amatörlüğün göstergesi önceki başkanın döneminde olmadıysa şimdi olsun benim evimi yapmıyor ki şalpazarının menfaati için çalışıyor belki kurukızda bitiremicek birsonraki başkan yapıcak ama asıl mesele yapılması için sağlanan destek olmalı.kısacası şalpazarının gelişmesi için gece gündüz çalışmamış gerekiyor ve hep ileri bakmamız gerekiyor.geriye bakarsak 1 adım ilerleyemeyiz…hayırlı günler