Paris ile Şalpazarı arasında dostluk köprüsü kuruldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çok sayıda Türk gurbetçinin yaşadığı Fransa’nın başkenti Paris’in Garges Les Gonesse kenti Belediye Başkanı Benoit Jimenez beraberindeki belediye meclisi üyeleri ve STK temsilcileriyle birlikte Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ı ziyaret etti.

Trabzonspor hayranı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Benoit Jimenez, şehirlerinde 2 binin üzerinde Türk vatandaşının yaşadığını ifade ederek, “Türk belediye başkan yardımcımız ve meclis üyemiz var. Ağasar ve Trabzon Derneklerimiz var. Hemşehrilerinizle güzel bir ilişkimiz ve diyaloğumuz var. Bugün de onların yaşadığı İlçeyi ziyaret etmekten büyük keyif aldık.” dedi.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da, “Trabzonlu hemşehrilerimize dünyanın her yerinde rastlayabilirsiniz. Sizin ekibinizde de Trabzonlu hemşehrimizin yer alması bunun bir göstergesidir. Sizleri İlçemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Bu dostluğumuzu daha da üst seviyelere taşıyacağımızı umut ediyorum” diye konuştu.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, misafir Belediye Başkanı ve beraberindekilere belediye binasını gezdirerek, çalışmalarını anlattı. Başkan Kurukız,  Şalpazarı doğaz güzelliklerini ve kültürünü anlatan fotoğrafları çok beğenen Parisli Başkan Benoit Jimenez’e beğendiği fotoğraflardan birini hediye etti. Kurukız, konuk başkana Ağasar Balı, yöresel giysili bebek, çenti, çay ve fındık da takdim etti. Başkan Benoit Jimenez de Kurukız’a Paris’ten getirdiği balı ve çeşitli hediyeleri takdim etti.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Belediye Meclisi üyeleriyle personel Fransa’dan gelen misafirlerle birlikte fotoğraflar çektirdiler. Başkan Kurukız misafirlerini İlçede kısa bir gezinti yaptırarak uğurladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir