Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Filistin halkına destek için yardım kermesi düzenledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı İlçesi’nde, İsrail işgali altındaki Filistinli kardeşlerimize yardım için Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve velileriyle öğretmenler bir kermes düzenledi.

Kermese Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Şalpazarı İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç ve İlçe Müftüsü Adem Orhan‘ın da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

Kermeste yapılan konuşmalarda işgalci israil kınanarak, İsrail ve destekçilerinin mallarına boykot çağrısında bulunuldu.

Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kemal Türkmen kermeste yaptığı konuşmada; “Türkiye Diyarbakır’da sokak savaşları yaptı. Allah aşkına bir tek top mermisi attı mı ? Bir tek uçak kalktı mı ? 6-7 yüz şehit verdik. Ama bunu onurla söylüyorum. Kaybettik, şehit verdik ama yüzümüzde tek bir leke yok, tek bir kara yok” dedi.

Şalpazarı İlçe Müftüsü Adem Orhan da, “Bir müslümanın din kardeşi olarak bizler de o acıyı yaşayacağız. Bizler de dertleneceğiz. Bunun yanında da işte bu gibi faaliyetlerde yer alarak, maddi – manevi desteklerimizi onlara yollayarak onlara yardımcı olacağız. İsrail mallarına boykotu sürekli ve devamlı yapacağız. Yani İsrail’i destekleyen şirket ve firmaların ürünlerini, uygulamalarını, zaruri olmayan tüm şeylerini boykot edeceğiz kıymetli kardeşlerim” diye konuştu.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ise şunları söyledi: “Bizim içimizde Güneydoğumuzu bölmek için besledikleri PKK’yla, Türk Devleti mücadele ederken bizim silahlarımızla onlara vuramazsınız diyorlardı. Bizim bombalarımızı onların üzerine atamazsınız diyorlardı. Ama daha okula gitmemiş çocukların, beşikteki bebelerin üzerine tonlarca bombalar yağdırıyorlar. Bu bir zulüm değildir. Bu bir katliamdır. Onun için onların hayalleri varsa bizim de ilahikelimatullah diye bir davamız var. O davamıza sımsıkı sarılmalıyız”

Konuşmaların ardından Gazze’de şehit olan Filinstinli kardeşlerimiz için İlçe Müftüsü Adem Orhan dua yaptırdı. Daha sonra Belediye Başkanı ve vatandaşlar kermesten yiyecek ve eşya satın alarak yardım kumbarasına para attılar. Mehmet Diner adlı bir vatandaş da Filistin halkına 10 bin TL yardımda bulundu. Mehmet Diner parayı Şalpazarı Anadolu İHL Müdürü Kemal Türkmen‘e bizzat teslim etti.

1 gün süren kermeste Filistinli kardeşlerimiz için yaklaşık 60 bin TL yardım toplandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir