Şalpazarı Anadolu Lisesi Voleybolda Yarı Finale Yükseldi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

salpazari anadolu lisesi voleybol

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor Faaliyetleri çerçevesinde düzenlediği Gençler Voleybol Turnuvası’nda Şalpazarı Anadolu Lisesi Erkek Voleybol Takımı, şu ana kadar oynadığı tüm maçları kazanarak çeyrek finale yükseldi.

DSC_1170

Spor Salonunun faydası görüldü

Şalpazarı Spor Salonu’nda Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Aldındaş ile bir süreden beri turnuvaya hazırlanan Anadolu Lisesi Takımı, Beşikdüzü Spor Salonu’ndaki turnuva maçlarında fırtına estirdi.

Genç Erkekler A Kategorisi C Grubu’nda önce Vakfıkebir İMKB METEM’i 3-0, ardından Tonya Anadolu Lisesi’ni 3-2 ve grubun son maçında da 17 Şubat Anadolu Lisesi’ni  3-2 yenen Şalpazarı Anadolu Lisesi, grup birincisi oldu. Tonya Anadolu Lisesi de grup ikincisi oldu.

DSC_1198

Şalpazarı Anadolu Lisesi ve Tonya Anadolu Lisesi Voleybol Takımları;  Trabzon’un Batısındaki D Grubu’nun ilk iki takımı Ömer Nakkaş Anadolu SML ve Vakfıkebir  Anadolu Lisesi ile eleme maçları oynadı. Şalpazarı Anadolu Lisesi, Vakfıkebir Ömer Nakkaş Anadolu SML’yi 3-0 Vakfıkebir Anadolu Lisesi’ni de 3-1 mağlup etti. Şalpazarı Anadolu Lisesi, kendi grubunda daha önce 3-2 lağlup ettiği Tonya Anadolu Lisesi’ni bu kez 3-1’lik skorla geçerek yarı finale adını yazdıran ilk takım oldu.

DSC_1211

Beşikdüzü Spor Salonu’nda Şalpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban ile bazı taraftarın da izlediği maçta, ilk seti 25-17’lik skorla kaybeden Şalpazarı Anadolu Lisesi 2. seti 25-14 alarak eşitliği sağladı. 3. seti 25-18 kazanan Şalpazarı Anadolu Lisesi 4. sette de rakibine şans tanımadı ve salondan 25-18’lik skorla 3-1 galip ayrıldı.

Şalpazarı Anadolu Lisesi  yarın Saat 13.30’da Trabzon 19 Mayıs Spor Salonu’nda Doğu Grubu ikincisiyle yarı final oynayacak. Finale yükselen takım 19 Ocak 2016 Perşembe günü final maçına çıkacak.

anadolu-lisesivoleybol

Turnuvada şu ana kadar bütün maçlarını kazanan namağlup Şalpazarı Anadolu Lisesi Erkek Voleybol Takımımıza yarı finalde başarılar diliyoruz.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir