Şalpazarı Atatürk Ortaokulu ilk defa bilim fuarı düzenledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Atatürk Ortaokulu ilk defa Tubitak 4006 Bilim Fuarı düzenledi. Fuarın açılışını Kaymakam Murat Beşikci yaptı.

Atatürk Ortaokulu Müdürü Hüseyin Gülay fuarın açılışında yaptığı konuşmada, fuarda fen bilimleri alanında 10 proje, Türkçe alanında 2, tarih-sosyal bilgiler alanında 2, matematik alınanda 6 olmak üzere toplam 20 projenin sergilendiğini ifade ederek, bu projelerin 60 öğrenci tarafından 6 danışman öğretmen ve 1 koordinatör öğretmen nezaretinde hazırlandığını kaydetti.

Okul Müdürü Gülay, “Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmalarıyla ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

Okul Müdürü Hüseyin Gülay‘ın konuşmasının ardından Bilim Fuarında sergilenen projelerin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlere plaketleri Kaymakam Murat Beşikci tarfından verildi. Kaymakam Beşikci daha sonra İlce Jandarma Komutanı Serdar Ceylan ve Atatürk Ortaokulu Müdürü Hüseyin Gülay ile birlikte kurdeleyi keserek fuarı açtı.

Tubitak 4006 Bilim Fuarının açılışına İlçe Emniyet Amiri Sezer Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Pirağa Yaşar ve bazı daire amirleriyle öğrenci velileri de katıldı. Kaymakam Murat Beşikci açılışı yaptıktan sonra,  fuara sonradan gelen Belediye Başkanı Refik Kurukız ve diğer daire amirleriyle birlikte fuarı gezerek öğrencilerden projeleriyle ilgili bilgiler aldı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir