Şalpazarı Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin projeleri büyük ilgi gördü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin robotik kodlama ile yaptığı uzaktan kumandalı balık avlayan tekne projesi büyük ilgi gördü.

Şalpazarı Atatürk Ortaokulu’nca okul bahçesinde açılan Tubitak 4006 Bilim Fuarında sergilenen 16 projeden 7’sinin doğaya zarar vermeyen organik ürünlerin kullanımı ile olması dikkati çekti.

Tamamı öğrencilerin fikirleri ve öğretmenlerin rehberliği ile hazırlanın projelerin en ilgi çekeni ise, “Balıkmatik” adı verilen uzaktan kumanda edilebilen insansız deniz aracıydı. Özellikle engelli vatandaşların balık avlamasını kolaylaştırmak için düşünülen projenin yazılımı Üsküdar Belediyesi’nin Şalpazarı Atatürk Ortaokulu’na kurdurduğu kodlama sınıfında gerçekleştirildi.

Tubitak 4006 Bilim Fuarını Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan ile Belediye Başkanı Refik Kurukız da ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen ile Bilim Fuarını tek tek dolaşan Kaymakam Şahan ve beraberindekiler, öğrencilerin projelerini tek tek inceleyerek bilgi aldı.

Atatürk Ortaokulu Matematik Öğretmeni Emre Kayış ve öğrenciler, kodlama sınıfını okullarına kazandıran Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen’e ve kendilerine her türlü desteği veren Kaymakam Zekeriya Murat Şahan başta olmak üzere Belediye Başkanı Refik Kurukız ve İlçe MEM Hüseyin Türkmen‘e teşekkür ettiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir