Şalpazarı’nda kar nedeniyle okullar iki gün tatil edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 yıl aradan sonra yağan kar Şalpazarı’nda hayatı deyim yerindeyse felç etti. Cuma günü gece yarısında başlayan ve halen devam eden kar yağışı nedeniyle İlçe genelinde hemen hemen bütün yollar ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri Şalpazarı – Şıhkıranı arasındaki yolu açık tutmak için yoğun çaba harcarken, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Şalpazarı Belediyesi ekipleri de mahallelerin ana yollarını açmaya çalışıyor.

İlçe merkezinde 1 metre, yükseklerde de 2 metreye ulaşan kar nedeniyle iş makineleri karla mücadelede etkisiz kalıyor. Elektrik şebekesindeki arıza nedeniyle de sık sık elektrik kesintisi yaşanıyor. Mobil iletişim kullanıcıları da şebekelerin devre dışı kalması nedeniyle zaman zaman mağduriyet yaşadı. Aç kalan sokak hayvanları kar altında yiyecek aradılar.

2 saat yardım bekledi

İlçe merkezine 2 km mesafedeki Gölkiriş Mahallesi’nde evinin önünde düşerek eli kesilen Fatma Cüre (43), mahalle yolu kapalı olduğu için 112’yi arayarak yardım istedi. Fatma Cüre‘yi almak için gönderilen ambulans 1 buçuk saat yolun açılmasını bekledi. İş makinaları yarım saat çalışmayla yolu bir yere kadar ulaşıma açtılar. Ambulansın ulaştığı yere kadar karda yürüyen Fatma Cüre Şalpazarı İlçe Hastanesi’ne getirilerek eline 8 dikiş atıldıktan sonra taburcu edildi.

Ambulans kara saplandı

Düzköy Mahallesi’nde solunum yetmezliği nedeniyle 112’ye başvuran 48 yaşındaki Alı Yanık’a ulaşmak üzere yola çıkan ambulans kara saplandı. Ambulans 3 saatlik bir uğraşın ardından kepçe yardımıyla kurtarılabildi.

Okullar tatil edildi

Öte yandan kar nedeniyle Şalpazarı İlçe genelindeki tüm okullar pazartesi ve salı olmak üzere iki gün süreyle tatil edildi. Trabzon Valiliği’nin İl genelinde aldığı kararın ardından hafta sonu tatili uzayan öğrenciler, 2 yıl aradan sonra yağan karın tadını çıkarmak için dik caddelerde naylonlarla kayak yaptılar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir