Şalpazarı, Emekli Matematik Öğretmeni Ali Kaya’yı ebediyete uğurladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün akşam Şalpazarı’ndaki evinde kalp krizi geçirerek 67 yaşında hayata veda eden 3 çocuk babası Emekli Öğretmen Ali Kaya bugün yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle ebediyete uğurlandı.

Şalpazarı Ortaokulu ve Lisesi’nin 1980’li ve 90’lı yıllardaki efsane matematik öğretmeni Ali Kaya İlçede her kesim tarafından çok seviliyordu. Şalpazarı Lisesi’nde idarecilik görevinde de bulunan Ali Kaya’nın ani vefatı ailesini ve çevresini olduğu kadar öğrencilerini ve eğitim camiasını da yasa boğdu.

Ali Kaya’nın cenazesi dün Şalpazarı Merkez Camii’ndeki ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazını müteakip Kireç Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedildi.

Emekli Öğretmen Ali Kaya’nın cenazesine; Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin ve İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz da katıldı. AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora  ve Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan V. Atilla Ataman ile Şalpazarı’na gelerek, Ali Kaya‘nın ailesi ve yakınlarına taziyede bulundu.

Merhum Öğretmenimiz Ali Kaya‘ya Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir