• İmsak 00:00
 • Güneş 00:00
 • Öğle 00:00
 • İkindi 00:00
 • Akşam 00:00
 • Yatsı 00:00
 • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Şalpazarı Beledi Meclisi’nde tarihi oylama

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

meclis2

Şalpazarı Belediye Meclisi bugün 2 konunun görüşülüp karara bağlanması için Saat 11.00’da olağanüstü toplandı. Konulardan biri Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız‘a, İller Bankası A.Ş.’den, kamulaştırma ve bazı altyapı hizmetlerinde kullanılmak üzere 15 milyon TL’ye kadar kredi alınması için yetki verilmesi, diğeri ise Şalpazarı Belediyesi bünyesinde bir şirket kurulmasıydı.

Belediye Meclisi’ndeki toplantıya katılan AK Partili; Muzaffer Şekerci, Yaşar Karagöz, İlyas Oğuzoğlu, Fatih Yılmaz ve Mehmet Muhcu, Belediye Başkanı Kurukız‘a Şalpazarı Belediyesi’ni borçlandırma yetkisini reddetti. Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden olan oylama, MHP’li Üyeler; Hasan Karabayır, Osman Buğaz, Ali Bayram, Mustafa Özendi, Ahmet Kıran ve Refik Kurukız‘ın oylarıyla kabul edilerek Meclis’ten geçti.

Şalpazarı Belediyesi bünyesinde ŞALBEL LTD ŞTİ adıyla bir şirket kurulmasıyla ilgili diğer gündem maddesi de Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi. Toplantıya AK Partili Belediye Meclisi Üyesi Muzaffer Bayraktar ise katılmadı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 19 Ocak 2018, 12:15

  Şalpazarı Belediyesi’nin 15 milyon borçlandırılması gerçekten çok yanlış.
  Şalpazarı’nın köyleri de dahil toplam nüfusu 10.000 in altında. Bu borçlanma ile nüfusa oranla Türkiye’nin en borçlu belediyeslerinden biri oldu. Şalpazarlıların geleceği karartıldı. Sayın Refik Kurukız Şalpazarı’na ne yaptın? Bu 15 milyonu Şalpazarı 20 yılda ödeyemez.Bundan sadece başkan değil buna oy veren meclis üyeleri de sorumlu.Bir ilçenin geleceğini maalesef kararttınız.
  Başkana tavsiyem, belediyeyi kaç lira borçla devraldıysan enfazla okadar borçla emaneti teslim et.Hatadan dönmek erdemdir.Şalpazarı’nın geleceği hepimiz için çok önemli. Şalpazarı tarihinde böyle bir borçlanma görmedi, duymadı.
  Sayın başkan yapacağın hayırlı işlerinde Allah yardımcın olsun.Selam ve dua ile..