Cumhurbaşkanı Erdoğan Şalpazarı İlçe Teşkilatı’nı övdü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu akşam Trabzon Hamamizade Kültür Merkezi’nde, “Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı” na çok sayıda bakanla birlikte katılan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şalpazarı İlçe Teşkilatı’nın çalışmalarındaki başarılardan dolayı övdü.

danisma meclisi2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi çıkarını partisinin ve davasının üzerinde gören kişi kadar AK Parti’ye düşman kimse yoktur. Her kim ki AK Parti’yi bizden önceki dönemde ülke yönetiminde söz sahibi olan partilerin akıbetine sürüklemeye kalkarsa karşısında önce bu kardeşinizi bulur.” dedi.

toplanti

Değişimin hayatın kaçınılmaz bir gerçeği olduğunu akıllarından çıkarmadıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“AK Parti kadroları içinde görev yapan hiç kimsenin kendi eksiğini, kendi defosunu, kendi ataletini, kendi hırsını partisine ve davasına zarar verecek şekilde halkımıza dayatmasına rıza gösteremeyiz. Milletimizle bağı zayıflayan, özellikle de çıkar ilişkileri içinde kirlenen, ihanet örgütleriyle irtibatlı hiç kimsenin AK Parti’ye zarar verecek şekilde bu çatı altında bulunması mümkün değildir. Çünkü AK Parti demek Türkiye demektir, Türk milletinin geleceği demektir. Ben tüm çalışmalarımı bu anlayışla yürütüyorum”

“Şalpazarı İlçe Teşkilatımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başarısız ve yorgunluk belirtisi olan teşkilatlarımızı yenileyeceğiz. Biz ilçelerimizin, ilimizin Ömer’lerini arayıp bulacağız ve bu Ömerlerle Teşkilatımızı kuracağız. Öyle birilerini bulacağız ki, herkes bak bu adamın yanında seve seve yer alırım diyecek. Kimseye yahu şu hırsızı nerden buldun dedirtmeyeceğiz” diyerek, İl ve İlçe başkanlarının profilini çizdi.

danisma meclisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi:

“Kibir virüsünü kendimize yaklaştırmayacağız, asla, asla. Kibir, gurur onlar insanoğlu için değil, onlar Rabbimize aittir. Şayet bu virüsün bulaştığı bünyeler varsa onları da süratle temizlemeliyiz. Burada şu noktayı altını çizerek ifade etmekte fayda görüyorum, çok açık net söylüyorum, kendi çıkarını partisinin ve davasının üzerinde gören kişi kadar AK Parti’ye düşman kimse yoktur”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte AK Parti’nin sağlam durmasının önemine işaret ederek, “Büyük ve güçlü Türkiye için her zamankinden daha çok çalışmak, ter dökmek, mücadele etmek mecburiyetindeyiz. Çünkü AK Parti sendelerse Türkiye’nin sendeleyeceğini bilmeliyiz.” diye konuştu.

reis erdogan

Kongrelerde göreve gelecek teşkilatların bu anlayışla oluşturulacağını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Kimse gücenmesin, kırılmasın. Elimizden geldiğince adil ama değişmesi gerekenleri, kusura bakmayın değiştirmek durumundayız. Bunu bir bayrak yarışı olarak görmelisiniz. Bunu yapmak zorundayız. Çünkü yeni bir heyecan, bir hücre tazelenmesi, bir güç kanalize etmek, buna mecburuz. Bunu yapacağız ki şu kalan 20 ay içerisinde bambaşka bir şekilde inşallah geleceğe yürüyelim. Bundan kimse gücenmemeli, kırılmamalı.

Biz aynı davanın erleri değil miyiz? Aynı davanın erleriyiz. Niye güceniyoruz, gücenmeyeceğiz. Ha ben götürmüşüm ha sen götürmüşsün, seve seve bayrağı teslim edeceğiz. Teslim ettikten sonra kaybolmayacağız, ‘Emrindeyim komutan’ diyeceğiz. Şayet bu yenilenmeyi sağlayamazsak, hem mahalli idareler seçimleri hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, milletvekili seçimlerinde işimiz çok zor olur. Ben partimizin teşkilatlarında görev alan tüm kardeşlerime güveniyorum. İnşallah milletimize mahcup olmayacağız.”

TECRÜBEYİ DE DEĞERLENDİRECEĞİZ, DİNAMİZMİ DE DEĞERLENDİRECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kardeşlik bağını sıkı tutmanın önemine işaret ederek, şöyle devam etti:

“Hep söylerim, biz ilçelerimizin, ilimizin Ömerlerini bulacağız ve bu Ömerlerle teşkilatı kuracağız. Yani listeler açıklandığı zaman halk şunu görmeli, duymalı, bilmeli, ‘Filanca mı? Onun olduğu yerde kim bulunmaz, seve seve ben de orada olurum’ demeli ama öyle bir isim olur ki ‘Filanca mı? Bu hırsızı nereden buldun?’, bunu dedirtmemek lazım. Burada çok dikkatli olacağız. Ben teşkilatıma güveniyorum, inanıyorum ve inşallah bu hassasiyetler içerisinde teşkilatımızın oluşacağına inancım sonsuz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir