Hasan Topal’ın cenazesi Ağırtaş Mahallesi’nde toprağa verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

hasan topal korkudan

Dün 1 aydır tedavi gördüğü KTÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 69 yaşında hayata veda eden 4 çocuk babası Hasan Topal’ın cenazesi bugün öğle namazından sonra Ağırtaş Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

HABER VİDEOSU
[youtube 88pgOLA4U24]

Şalpazarı Talebe Pansiyonu’nda aşçılık yapan Hasan Topal, aşçılığı kadar horonculuğu ile de tanınıyor ve çevresinde çok seviliyordu. Hasan Topal’ın cenazesine ailesi ve yakınlarıyla; Şalpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karabayır,  Ağırtaş, Sugören, Kireç ve Düzköy muhtarlarıyla AK Parti Şalpazarı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İsa Esmer’in yanı sıra çok sayıda arkadaşı ve dostları da katıldı. Hasan Topal ile aynı adı ve soyadını taşıyan Üzümözü Mahallesi’nden Hasan Topal da cenazeye katılanlar arasındaydı.

Geçen Çarşamba günü vefat eden asırlık çınar Hüseyin Korkudan da Perşembe günü öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip toprağa verilmişti. 8 kız ve 2 erkek olmak üzere 10 çocuk babası olan 1919 doğumlu Hüseyin Korkudan’ın 100 yaşın üzerinde olduğunu ifade ettiği ve yaşlılıktan vefat ettiği öğrenildi.

Çökeliği çok severdi

Aslen Beşikdüzü İlçesi’ne bağlı Korkuthan Mahallesi’nden gelme olan Hüseyin Korkudan 4 buçuk yıl Kars – Sarıkamış’ta askerlik yapmıştı. Hüseyin Korkudan çökeliği çok severdi, bol bol çay içerdi. Mısır ekmeğini ve yoğurdu hiç vazgeçmezdi. Pekmez ve helva gibi tatlılara bayılırdı.

Merhum Hüseyin Korkudan’a ve Hasan Topal’a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 14 Şubat 2016, 10:07

    Hüseyin KORKUDAN ve Hasan TOPAL Amcaya ALLAH tan Rahmet Sevenlerine Sabır İhsan Etsin.