Şalpazarı’nda bugün öğrenciler sömestr tatiline çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

salpazari anadolu

Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Şalpazarı’nda da ilkokul, ortaokul ve liseler birinci dönemi karne törenleriyle tamamlayarak öğrenci ve öğretmenleri tatile uğurladılar.

Şalpazarı Anadolu Lisesi’nde 110 öğrenci için karne töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Okul Müdürü Canan Ateş bir konuşma yaptı.

Karnelerini alıp bir an önce tatile çıkmayı bekleyen öğrencilerine; “Sizler için çok uzun bir konuşma metni hazırladım” diyerek espriyle sözlerine başlayan Okul Müdürü Canan Ateş, “18 Eylül 2017 tarihinde başladığımız 2017-2018 Eğitim – Öğretim Yılının birinci dönemini kapatırken, bu süreçte müdüründen, müdür yardımcısına, öğretmeninden, yardımcı personeline kadar, herkes okulumuzun başarısıyla eşdeğer tutulan siz sevgili öğrencilerimizin başarısının en üst noktaya ulaşması için çalıştı. Huzurlarınızda her birine teşekkür ediyorum”  dedi.

DSC_1624 DSC_1626 DSC_1628 DSC_1629 DSC_1633 DSC_1622DSC_1640

Şalpazarı Anadolu Lisesi Müdürü Canan Ateş sözlerini şöyle sürdürdü:

Bugün alınan karneler, öğrencilerin bir dönem boyunca okulda gösterdikleri performansın değerlendirmesi olacaktır. Velileriniz başarılarınızı karnelerinize, belgelerinize bakarak görmek isteyeceklerdir. Burada olsalardı onlara şunları söylemek isterdim: Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir.

DSC_1649

Sevgili öğrenciler… Başarı birden çok faktöre bağlıdır. Başarıya ulaşmada, sorumluluk duyma, planlı çalışma, kendine ulaşılabilir hedefler koyma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Bu faktörlerin hepsi vazgeçilmez öneme sahiptir. Başarılı olmanın belkide en önemli aşaması kendine güvendir. Kendine güvenmek demek, büyüklük göstermek, büyüklük taslamak değildir. Yani kendinizi gözünüzde büyütmeyin, mütevazi olun, bırakın başkaları sizleri gözlerinde büyütsünler.

‘Günaydın’ demeyi bilmeyen bir insan okul sıralamasında en üst seviyede yer alsa bile, gelecekte yalnız kalmaya mecburdur. Yüce insan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, En Mühim En Esaslı Nokta Eğitim Meselesidir sözleriyle sözlerime son verirken, aydın birer birey olmanızı dileyerek, iyi tatiller diliyorum.

DSC_1656

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir