Şalpazarı Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toptantısı Yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

manesgsis

Şalpazarı Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Refik Kurukız başkanlığında yapılan toplantıya, AK Parti ve MHP Meclis Üyeleri tam kadro katıldı. Toplantıda Başkan Yardımcısı Hasan Karabayır ile Faruk Beldüz de hazır bulundu.

Belediye Meclisi toplaantısında en önemli gündem maddesi, bazı harç ve tarifelerin güncellenmesi oldu. Buna göre bir çok alandaki harç ve tarifelere düşük oranda zam yapıldı. Belediye Meclisi Üyeleri, İlçe esnafının ve vatandaşların gelir durumlarının zayıf olduğunu dile getirerek, tarifelerdeki fiyat artışına karşı çıktılar.  Meclis Üyelerinin düşünceleri doğrultusunda harç ve tarifilerde yeni düzenlemeler yapıldı.

belde

Kurukız: caddelere süsleme yapmayalım

Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın Meclis Toplantısında AK Parti ve MHP’li arkadaşlarından bir istekte bulundu. Başkan Kurukız, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun isteği doğrultusunda; “Şalpazarı’nda önümüzdeki 1 Kasım Genel Seçimleri öncesinde parti merkezlerinin dışındaki hiç bir alanda süsleme yapmayalım” çağrısında bulundu. Başkan Kurukız, “Parti bayrağı asmayla oy kazanılmıyor. Bayrakla oy kazanılsa…” diye konuştu. AK Parti Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Muhcu da, bu konuda kendilerinin karar vermeye yetkili olmadığını, öneriyi İlçe Başkanı Murat Topkara’ya ileteceklerini, nihai kararı İlçe Başkanı Topkara’nın vereceğini söyledi.

beledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir