• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Şalpazarı Belediye Meclisi’ne MHP’den AK Partili 5 üye aday gösterildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart Mahalli Seçimleri’ne katılan siyasi partiler; belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve kontenjan üye seçimlerine ait aday listelerini, bugün en geç saat 17.00’ye kadar Şalpazarı İlçe Seçim Kurulu’na teslim ettiler.

Daha önce Cumhur İttifakı MHP’li Refik Kurukız‘ı, Millet İttifakı da İYİ Parti’den Mehmet Öngöz‘ü Şalpazarı Belediye Başkanı Adayı olarak açıklamıştı. AK Parti’den istifa eden Fatih Yılmaz da, “Seçmen İttifakı” adına Şalpazarı Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday olmuştu.

Haftalardır siyasi partilerin, özellikle de Cumhur İttifakı’nın Şalpazarı’nda seçime gireceği MHP listesi herkesin merak konusuydu. YSK seçim takvimine göre adayların bildirim süresi bugün Saat 17.00’da sona erdi. MHP listesinde AK Partili 5 isim yer alırken, Şalpazarı’nda binlerce oyu olan İktidar Partisi’nin aday listesinde azınlığa düşmesi tepkilere neden oldu.

İŞTE MHP ŞALPAZARI BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ ASİL LİSTESİ

1- Atilla ATAMAN (AK PARTİ), 2- Mustafa ÖZENDİ (MHP), 3- Mehmet MUHCU (AK PARTİ), 4- Erdal KUMAŞ (MHP), 5-Yılmaz SÖYLER (AK PARTİ), 6- İskender BULAN (MHP), 7- İlhan KARAMAN ( AK PARTİ), 8- Sezgin KAYAR (MHP), 9- Ahmet TULUMEN (AK PARTİ), 10- Mustafa ALICI (MHP)

Kontenjan Üye Adayı: Metin GÜNAY (MHP)

İYİ PARTİ ŞALPAZARI BELEDİYE MECLİSİ ÜYELİĞİ LİSTESİ

1- Naci USTA, 2- Pirağa YAŞAR, 3- Kemal YAVUZ, 4- Naci ÖZKAN, 5- Nevzettin KURTKAYA, 6- Faruk UZUN, 7- Muhammet KEKEÇ, 8- Bahri ÇALIK, 9- Necmettin CİNAL, 10- Batuhan CÜRE

Kontenjan Üye Adayı: Mehmet UÇAR

Bağımsız olarak adaylıklarını koyacak kişiler de adaylık için başvurularını yaptı. Bağımsız adaylar dahil geçici aday listeleri, il ve ilçe seçim kurullarınca 22 Şubat’ta ilan edilecek ve itirazlar başlayacak. Sürecin tamamlanmasının ardından kesin aday listeleri, 3 Mart’ta ilan edilecek.

Diğer siyasi partilerin listeleri henüz elimize ulaşmadı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir