Şalpazarı Belediyesi’ne hibe edilen yükleyici ve İtfaiye Teşkilatı için tören düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Belediyesi’ne hibe edilen 1 milyon 200 bin TL değerindeki yükleyici iş makinası 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törenle hizmete girdi.

Şalpazarı Belediyesi’nin düzenlediği törende ilk konuşmayı AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk yaptı. AK Parti İlçe Başkanı Çabuk, son günlerde sosyal medyada Şalpazarı’na kazandırılan iş makinalarıyla ilgili olarak yer alan açıklamalara değinerek; “AK Parti ben değil, bizim parti. Şalpazarı’nda eğer bir hizmet gelmişse,  biz nefsi olarak şu yaptı, bu yaptı değil, kim yaptıysa Allah razı olsun dememiz gerekir. Şalpazarı’na ne yapılmışsa bizim bilgimiz var. Biz burada nefislerimizi tatmin edeceğiz, yoksa Şalpazarı’nda iş mi yapacağız. Şalpazarı Belediyesi’ne bu iş makinasını ve daha önceki araçları temin eden Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da konuşmasına, “Bu hizmetler bizimle olmadı. Bu hizmetler kıymetli büyüklerimizin sayesinde oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın İçişleri Bakanımızın, Sayın Trabzon Milletvekillerimizin başta Salih Cora, tabiî ki AK Parti İlçe Başkanımızın, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanımızın birlikte emekleriyle oldu.” diyerek başladı.

 

Başkan Kurukız, “Cumhurbaşanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Şalpazarı’nda aday göstermiyorum. Şalpazarı’nda Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı Refik Kurukız’ı destekliyorum “ dediğini hatırlatarak, “Bu benim için ömrümdeki en onurlu, en gururlu meseledir. Belediyemize Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya gittim. Bakanımızdan bir tane kepçe bir tane de kato istedim. Hemen Türkiye Belediyeler Birliği Destek Hizmetleri Müdürü Halil İbrahim Azak beyi aradı ve talimat verdi. Yükleyici iş makinası birkaç gün içinde Şalpazarı’na getirildi. Kato da çok yakında gelecek. Buradan kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun talimatıyla Şalpazarı’na İtfaiye birimi kurulmasına başlandı. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, İtfaiye biriminin yeni Belediye Hizmet Binasının alt katında yer alacağını söyledi.

Türkiye Belediyeler Birliği Destek Hizmetleri Müdürü Halil İbrahim Azak da, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bize, Trabzon’un tüm Belediyeleri bizim için önemli ama Şalpazarı biraz daha önemli. Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın bir talebi var. Bunu hemen yerine getir dedi.Biz de gerekeni yaptık. Şalpazarı İlçemize hayırlı olsun” dedi. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız törenin sonunda Türkiye Belediyeler Birliği Destek Hizmetleri Müdürü Halil İbrahim Azak’a yöresel el sanatları, Ağasar tereyağı ve Ağasar balı hediye etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir