Necati Yamaç, Nükleer Düzenleme Kurulu İkinci Başkanlığı görevine atandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakanlık’ta Uzman olarak göreve başlayan ve Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevindeki başarısıyla tanınan Şalpazarılı hemşehrimiz Necati Yamaç, Nükleer Enerji Genel Müdürlüğü’ne atandıktan sonra şimdi de Nükleer Düzenleme Kurulu İkinci Başkanlığı görevine getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın 4 Şubat 2019 tarihinde imzaladığı atama kararnamesi dünkü (5 Şubat) Resmi Gazete’de yayımlandı. Aynı kararda Nükleer Düzenleme Kurulu Başkanlığı’na ise Zafer Demircan atandı.

Aslen Şalpazarı’nın Çamlıca Mahallesi’nden olan hemşehrimiz Necati Yamaç‘ı tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

NECATİ YAMAÇ KİMDİR ?

Necati Yamaç, 1973 yılında Trabzon/Şalpazarında doğdu. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetim6inden mezun oldu. 1997 yılında Başbakanlığa Uzman Yardımcısı olarak başladı ve Başbakanlık Ekonomik ve Mali İşler Başkanlığı, İdareyi Geliştirme Başkanlığı, Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünde Başbakanlık Uzmanı olarak görev yaptı. Ardından, İngiltere’de Başbakanlık bursu ile yüksek lisans yaptı. Akkuyu Nükleer Santral Projesi ile ilgili uluslararası anlaşmanın imzalandığı 2010 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Dış İlişkiler Başkanlığında göreve başladı. Başından bu yana hem Akkuyu Nükleer Santral Projesinin hem Sinop ve Üçüncü Nükleer Santral Projesinin müzakerelerinde ve gerçekleştirilmesinde Daire Başkanı, Genel Müdür V. ve Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. Diğer yandan, Türkiye’de ilk defa nükleer sanayi ve teknolojinin yerlileştirilmesi, insan kaynakları ve AR-Ge yol haritasının oluşturulması ve uygulamaya konulması çalışmalarında bulundu. Dört yıl TAEK Danışma Kurulu üyeliği yaptı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir