Şalpazarı Belediyesi, Doğankent Belediyesi ile kardeş oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

dogankent

Şalpazarı Belediyesi’nin, Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Başkanlık makamında yapıldı. Toplantıda ağırlıklı olarak 7 Mayıs 2016 Cumartesi günü düzenlenecek olan, “Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı” konuşuldu.

Belediye Başkanı Refik Kurukız, Belediye Meclisi Üyelerine hitaben yaptığı konuşmada; Ülkemizdeki üzücü terör olayları nedeniyle bir süreden beri iptali gündemde olan Acısu Şenliği’ni 7 Mayıs Cumartesi günü düzenleyeceklerini şu sözlerle açıkladı:

“Acısu Şenliği’ni aslında yapmamamız gerekirken, biz daha çok şenliği müzik ve eğlence için değil birlik, beraberlik ve kaynaşma ortamı için yapıyoruz. Kültürümüz açısından Şalpazarı’nın geçmişinden geleğceğine baktığımızda, amacımız halkımızın kaynaşması, birlik beraberlik buluşma şeklinde.  Sanatçıları biraz kısaltmayı planlıyoruz. Şenlikler eğlence yerlerimiz değil. Programın içini bahsettiğim şekilde doldurarak gerçekleştireceğiz. Herkesi Şenliğe davet ediyorum”

MHP’li Doğankent Belediyesi ile kardeş Belediye oldu

Bu arada, MHP’li Şalpazarı Belediyesi, MHP’li Doğankent Belediyesi ile kardeş oldu. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Doğankent Belediye Meclisi’nin almış olduğu Şalpazarı Belediyesi ile kardeşlik kararını okudu. “Onlar da bizim Çepni kardeşlerimiz diyen Refik Kurukız’ın karşı önergesi Meclis gündemine alınarak daha sonra da görüşülüp oy birliği ile kabul edildi

AK Partili ve MHP’li Üyelerin tamamının katıldığı bugünkü toplantıda, Belediye Başkanı Refik Kurukız, Şalpazarı Belediyesi’nin dere içine yapmayı planladığı Hizmet Binası projesinin onayı ile ilgili gelişmeler hakkında da bilgiler verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir