Acısu Şenliği’nin yapılması kararlaştırıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

acisu manset

Güvenlik gerekçesiyle iptal edilmesi beklenen Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı’nın 7 Mayıs 2016 Cumartesi günü yapılacağı açıklandı. Şalpazarı Belediyesi belediye hoperlöründen anonsla Şalpazarılılar’ı Acısu Şenliği’ne davet etti.

Edinilen bilgilere göre dün Kaymakam Cafer Sönmez başkanlığında gerçekleştirilen “Güvenlik Zirvesi” nde, Acısu Şenliği’nin daha önceden afişte belirtildiği tarihte yapılması kararlaştırıldı. Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Taşkın ve İlçe Emniyet Amiri Akif Güngör de katıldı.

Toplantıda; Ülkemizde her gün şehitler verdiğimiz bir ortamda şenlik yapılmasının etik olmadığ dile gelirilirken, Belediye Başkanı Kurukız, ” Böylesine acılı günlerde aslında bu Şenliği yapmamamız gerekiyordu ama bizim amacımız halkımızın kaynaşması, birlik, beraberlik ve buluşma şeklinde. Sanatçıları biraz kısaltmayı planlıyoruz. İçini yarışmalarla doldurarak yapacağız.” dedi.

Acısu Şenliği tarihinde ilk defa Cumartesi günü yapılacak !

Öte yandan her yıl Mayıs ayının ilk Pazar veya erken olduğu takdirde 2. Pazar günü yapılan Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı, tarihinde ilk defa Cumartesi günü yapılacak. Acısu Şenliği’ne özgü Pazar gününün bazı gerekçelerle değiştirilmesi üzerine vatandaşlar yaklaşık 2 aydan beri bizi arayarak; “Acısu Şenliği nezaman yapılacak?” diye sordu. İyi düşünülmeden yaratılan bu “Gün” karmaşası, Acısu Şenliği’nin prestijini sarsarken,  yıllarca da, “Acısu Şenliği hangi gün ?” sorusuyla karşılaşılacak.

IMG_4879

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. Vur patlasın.çal oynasın, sizede bu yakışır zaten.
  MHP li belediye başkanıda şehit cenazelerinde slogan atan kurtçuklarıyla gelsin şenliğe

 2. 6 Mayıs 2016, 06:43

  ağasarlılar nezdinde hayati öneme haiz bu organizasyonun ne zaman yapılacağını şöyle ağzımızı açmış dört gözle bekliyorduk. böylesi bir memleket meselesini çözüme kavuşturarak bizi büyük bir sıkıntıdan kurtardınız. şalpazarılıların çok iyi bildiği gibi ülkemizde bundan daha önemli bir mesele yoktu. “emeği geçenlere teşekkürler.”

 3. yapılmamalıydı bunca şehit olduğu dönemde olmasın eğlence olmasın kemence bu yıl hiçbir şenlikler yapılmamalı

 4. 6 Mayıs 2016, 16:44

  Geçen yıl Başkan Refik Kurukız, siyasetçilerle hamasi nutuklar atıyordu. Konuşmalarını da “Ne mutlu Türküm diyene” diye bitiriyordu. Sayın başkana şunu söylemek istiyorum. Milliyetçilik öyle slogan atmakla olmuyor. Bir iddianız varsa zamanı gelince onu ispat etmelisiniz. İşte size iddianızı ispat etmek için bir fırsat. Türkiye’nin her yerinde eğlenceler duyarlılıktan dolayı iptal edilirken bizde tam gaz devam ediyor. Bir de açıklama yapıyor başkanımız ama, fakat, lakin diyerek. Sanatçılarda kısıtlama yapılacak, İçi yarışmalarla doldurulacakmış. Çok merak ediyorum, ne gibi yarışma yapılacak. Yumurta taşıma, çuval yarışı, balon patlatmaca ise kastettiği onu 23 Nisan’da çocuklar yaptı. Aslında Refik beyden ne beklentilerimiz vardı. Ama beklentilerimiz teker teker heba edilmekte. Bu beklentilerimizden birisi de eğlence çılgınlığına biraz mesafe koymasıydı.

 5. ne mutlu bize 900 şehidin acısını unutturacak bu şenlik yapın riv rivinizi bakalım