Şalpazarı’nda Yaz Spor Okullarına 137 kursiyer katılıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

yuzme

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce İl merkezi ve İlçelerde düzenlenen “Yaz Spor Okulları” büyük ilgi görüyor. Şalpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde açılan “Yaz Spor Okulları” na toplam 137 öğrenci kayıt yaptırdı.

“Yaz Spor Okulları” na kayıt yaptıran kursiyerlere büyük destek veren Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Trabzon’a Olimpik Yüzme Havuzu’na yüzme kursuna giden 12 kız ve 14 erkek olmak üzere 26 kişilik ilk kafileyi Spor Salonu önünden uğurladı. Küçük sporcuları uğurlarken bir konuşma yapan Kaymakam Beşikci, “Her tür spor tesisi her yerde bulunmuyor. Dolayısıyla bazı spor dallarına ait tesisler il merkezlerinde mevcut. Biz de bu sene atılım yapalım çocuklarımız bu tesislerden faydalansın dedik” diye konuştu.

DSC_0633

Kaymakam Beşikci şunları söyledi:

“Servislerini çok şükür devletimizin imkanlarıyla ayarladık. Mayosu, havlusu ve diğer tüm ekipmanlarını biz karşılayacağız. Veliler de sağolsunlar büyük ilgi gösterdiler. Çocuklarımız bu aktiviteden yararlanacak. Spor yapan sosyal aktivitelerle uğraşan çocuklarımız daha dolu, daha dolu ve daha mutlu oluyorlar. Bir sene boyunca çalıştılar, dersleriyle uğraştılar, sabah erken kalktılar, derslerini yaptılar. Şimdi yaz da eğlenme zamanı. Bu onlar için hem eğlence hem de fiziksel anlamda gelişmesine fayda sağlayacak bir etkinlik olacak”

IMG_9587

Kaymakam Murat Beşikci hem çocuklara hem de servis sürücüsüne uyarılarda da bulundu:  “Aman aman yüzme öğrendik diye kendi başınıza gidip Karadeniz sahillerinde yüzmeye kalkmayın. Minibüs şoförümüz gidiş-gelişlerde çok dikkatli olsun. Çocuklarımız yerlerine otursun, kemerlerini bağlasın. Usul usul gidip, usul usul gelelil. Acelemiz yok yavaş yavaş sağlıkla gidip – gelelim. Belki çocuklarımız arasından geleceğin yüzme sporcuları çıkar”

DSC_0626Karaçoban: Talep patlaması oldu

Şalpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban, yüzme, futsal, voleybol, basketbol ve masa tenisi dallarında açtıkları “Yaz Spor Okulları”na yoğun talep olduğunu ve toplam 137 kursiyer kayıt ettiklerini belirterek, bunlardan en fazla katılımın Trabzon’daki yüzme kursuna olduğunu söyledi. Trabzon’daki yüzme kursuna 2 grupta 12’si kız toplam 54 kursiyer katılıyor. Haftada 2 gün olarak düzenlenen kurslar 2 ay boyunca sürecek. Yüzme kurslarına Sütpınar Kur’an Kursu da 28 öğrencisiyle katıldı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 5 Temmuz 2017, 00:47

    Bir sporcu ve spor öğretmeni olarak çok olumlu buluyorum ama eksik olan kısmını da hatırlatmak isterim.
    1–Bu “Yaz Kuran kurslarına”alternatif oldu.Şöyleki,çocuk camiye kursa gitse yaz spor okullarına gidemiyor. Spor okullarına gitse cami kurslarına gidemiyor. Çünkü cami kurslarıyla yaz spor okulları aynı saatte.
    2–Kaymakamlık-müftülük ortak hareket ederek,hiç olmazsa iki saatlik cami dersinden sonra yaz spor okulu açsalar.Veli,cami dersiyle yaz spor okulu arasında tercihe zorlanmasa.Bu şartlarda cami dersine giden bir çocuk yaz spor okuluna gidemez.Çünkü saatleri çakışıyor.Camiye giden cezalandılmış oluyor.Hiçbir çocuk,spor okulu varken cami dersine gitmek istemez. KAYMAKAM BEYE VE ILGILILERE DUYURULUR.