Fikret Uçar Din-Bir-Sen Trabzon İl Başkanlığı görevine getirildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

fikret-ucar-dinsen-il-baskani

Bir süre önce Ankara’da yapılan Din-Bir-Sen’in 3. Olağan Kongresinde, 175 delegenin 132’sinin oyunu alarak Disiplin Kurulu Asil Üyeliğine seçilen İmam Hatip Fikret Uçar, Din-Bir-Sen Trabzon İl Başkanlığı görevine getirildi.

Aslen Şalpazarı İlçesi’nden olup, Trabzon Merkezde İmam Hatip olarak görev yapan Fikret Uçar yeni göreviyle ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada; “Sendikalar demokratik toplumların olmazsa olmaz sivil toplum kuruluşlarındandır. Örgütlü toplumlar, örgütsüz toplumlara nispetle sorunlarını yetkili makamlara daha rahat iletebiliyor ve sorunlara çok daha kolay çözüm üretebiliyorlar. Bu durumu,  ‘bir elin nesi var, iki elin sesi var’ Atasözümüz çok iyi anlatıyor. Görev mahallindeki vatandaşa her konuda önderlik eden Din Görevlilerinin bu alandan uzak kalması zaten düşünülemezdi” dedi.

Diyanet Teşkilatının sendikalarla ilk olarak 1998’in başında tanıştığını ifade eden Fikret Uçar, “2001’de 4688 sayılı sendika kanunu çıktı. Bugün 130 bin civarında personeli olan Diyanetteki sendika sayısı 18. Diyanet ve Vakıflar işkolunda bu kadar çok sendikanın varlığına rağmen teşkilatın arzu ettiği hizmet maalesef hayata geçirilemedi” diye konuştu.

Din-Bir-Sen Trabzon İl Başkanı Fikret Uçar şöyle devam etti:

“Din-Bir-Sen 2009 yılında kurulmuş, hiç kimseyle organik bir bağı olmayan özerk ve bağımsız bir sendikadır. Din-Bir-Sen kurumsallaşmasını ve teşkilatlanmasını büyük ölçüde gerçekleştirmiş, tecrübesi ve yetişmiş kadrosuyla teşkilattaki sendikal dağınıklığı toparlayabilecek ve çözüm bekleyen sorunlara çare üretebilecek bilgi ve beceriye sahiptir. Biz; üyelerimizin ekonomik, hukuki, idari, sosyal, kültürel, demokratik hak ve menfaatlerini her platformda koruyup kollamayı asli görevimiz biliyoruz. Biz önce din görevlisiyiz sonra sendikacıyız. Ve sendikacılığı da iyi bildiğimize inanıyoruz. Bizim amacımız sadece ücret sendikacılığı yapmak değil. Biz aynı zamanda ülkemiz, milletimiz ve gönül coğrafyamızı ilgilendiren konularla alakalı üzerimize düşeni layıkıyla yapma azim ve kararlılığındayız.”

“Her kurumun görev ve yetkileri yasalarla belirlenmiştir. Sendikalar da böyledir. Sendikaları güçlü kılan birçok etkenin varlığından söz edilebilir ancak sendikaları güçlü kılan asıl öğe üyedir. Bu itibarla, tüm Din Görevlisi kardeşlerimizi yanımızda görmek istiyoruz ve desteklerini bekliyoruz. Üyemiz olsun olmasın bütün meslektaşlarımız; yetkimiz dâhilinde karşılaştıkları sorunlarla alakalı olarak, 0530 505 63 69 nolu telefondan [email protected] Mail adresinden bize ulaşabilirler ve facebooktaki dinbirsentrabzon sayfasından sendikal çalışmalarımızı takip edebilirler”

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 20 Aralık 2016, 00:34

  Başkanım öncelikle yeni görevinizde size başarılar dilerim Allah sizi hjcbiryerde mahcup etmesin benşehit kardeşim 7 kere ankara gitdim kimseyle görüşemedim ikitane üniversite çocuğum var Allah hiç bir babayı çocuklarına mahçup etmesin çok zor efendim 9 sene Sabiha Gökçen Havalimanında çalıştım memur olmak için işten ayrıldım fakat memur olamadım neuyapdimsa eski işime giremedim torpilim zayıfmış ikibucuk yılda evime 3 kere icra geldi size yslvarıyorum bana yardım edin beni eski işime geri koyun efendim trabzon şalpazarlıyım 0533 695 72 33 şenol

 2. 20 Aralık 2016, 12:22

  Tebrikler hocam , bu vasıf’ a yakışıyorsunuz.

 3. 21 Aralık 2016, 10:22

  Fikret hocam hayırlı olsun başarılarınızın devamını dilerim

 4. 21 Aralık 2016, 11:06

  Hocam tebrik ediyorum, Allah utandırmasın.