70 yaşında üstün başarıyla Kamu Yönetimini bitirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

osman-kandemir-belgesi

Aslen Şalpazarı İlçesi’nin Düzköy Mahallesi’nden olan 70 yaşındaki emekli Sağlık memuru Osman Kandemir, “Yüksek Onur Belgesi” ile Anadolu Üniversitesi AÖF Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi.

Büyük bir başarıya imza atarak, “Okumanın Yaşı Yok” dedirten 4 çocuk babası hemşehrimiz Osman Kandemir’in başarı hikayesini kaleme aldık.

Osman Kandemir İlkokulu Düzköy’de, ortaokulu da o yıllarda Şalpazarı’nda ortaokul olmadığı için Beşikdüzü’nde tamamladı. Ardından Trabzon Sağlık Kolejini bitiren Kandemir; Balıkesir’in Kepsut İlçesi’ne Sağlık Memuru olarak atandı. Balıkesir’de liseyi dışarıdan fark derslerini verip tamamladıktan sonra 2 yılda sağlık bilimleri ön lisans eğitimimi bitirdi. Askerlik dönüşü Kars-Sarıkamış Kazıkkaya Sağlık Ocağı’nda bir süre sonra da Giresun Sağlık Müdürlüğü Eğitim ve Nüfus Planlama Müdürlüğü emrinde ve son olarak da İstanbul Üsküdar Merkez Sağlık Ocağı Tapibliği’nde görev yaptıktan sonra emekli oldu.

diploma1  diploma2 belge-1  belge2

2012’de AÖF’e giren Osman Kandemir 2 yıl Halkla İlişkiler Bölümü’nde ön lisans yaptı. Bölümü onur belgesiyle bitirdi.  Sonra da 4 yıllık Kamu Yönetimi lisans eğitimini tamamladı.

Emekli İlkokul Öğretmeni Ülker Kandemir ile evli olan Osman Kamdemir 4 kız çocuğu babası. Hatice Gözaçan (Doktor)  ve ikizi Ayten Akay (Harita Mühendesi),  27 Ağustos 2016 tarihinde evlenecek olan Merve (Rehber ve Psikolojik Danışmanlık Öğretmeni), küçük kızı Selen de bu yıl liseye başlayacak.

img_7373-kopya  osman-kandemir

Belediye otobüsünde bile ders çalışıyordum

Kitaplarımı Açık Öğretim bürosundan eşim gidip alıp getiriyor bana yardımcı oluyordu. Sadece yardımcı kitaplar ve ders kitaplarından gece geç saatlere kadar kadar sürekli ders çalışıyordum. Belediye otobüsünde giderken bile ders çalıştım. Ders çalışma tempom bana kitap okuma sevgisi aşıladı. 4 dönem onur belgesi, 4 dönem yüksek onur belgesiyle ve dereceyle Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdim. Başta çocuklarıma örnek olmaya çalıştım. Okuyamam diye üniversitelerden ayrılanlara okumanın yaşı olmadığını ispat etmeye çalıştım. Toplumda beni örnek alıp tahsilini tamamlayanlar oldu. Kamu Yönetimini okurken dünyadan haberim oldu. Bende düşünce olarak çok şey değişti, olaylara bakışım değişti.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 8 Eylül 2016, 14:50

    amcam hakikaten çok büyük bir özveri ile çalıştı ve yengem de teşvik etti bu yaştan sonra ne işin var demedi… Genç üniversite öğrencileri zar zor geçerken amcam derece yaptı … Tebrikler